„Udostępnienie urządzenia pod nazwą Rów Michałkowicki w celu odprowadzania nim do rzeki Brynicy wód kopalnianych” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział Centralny Zakład Odwadniania Kopalń
Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00487887
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00487887/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-06 10:22
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-29bb90be-59cb-4150-a4bf-65c1cbc7ad8e
- Identyfikator
- 6262619005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00487887 z dnia 2024-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Udostępnienie urządzenia pod nazwą Rów Michałkowicki w celu odprowadzania nim do rzeki Brynicy wód kopalnianych” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział Centralny Zakład Odwadniania Kopalń
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276902504
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelców Bytomskich 207
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-914
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jkielbus@srk.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.srk.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.srk.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednoosobowa Spóła Skarbu Państwa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Udostępnienie urządzenia pod nazwą Rów Michałkowicki w celu odprowadzania nim do rzeki Brynicy wód kopalnianych” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział Centralny Zakład Odwadniania Kopalń2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29bb90be-59cb-4150-a4bf-65c1cbc7ad8e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487887
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie przetargowe zostało przeprowadzone w trybie „zamówienia z wolnej ręki” na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 1) lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, ponieważ specyfika zamówienia uniemożliwia świadczenie ww. usług przez innego Wykonawcę jak tylko przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A.,
Konieczność odwadniania zrobów zlikwidowanej Kopalni ”Siemianowice” - obecnie Pompownia „Siemianowice” CZOK - i odprowadzania wód pochodzących z odwadniania poprzez Rów Michałkowicki do rzeki Brynicy, związana jest z potrzebą zabezpieczenia kopalń położonych na południowym skłonie Niecki Głównej i samej niecce. Obowiązek zabezpieczenia wynika z zapisu art. 129 Ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. prawo geologiczne i górnicze (Dz. U. 2011 Nr 163 poz.981).
Wody z Pompowni „Siemianowice” odprowadzane są do rzeki Brynicy jedynym w tym terenie odbiornikiem, którym jest Rów Michałkowicki.
Właścicielem rowu są Zakłady Azotowe Chorzów S.A. w Chorzowie, z którymi CZOK
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-CZOK-0060/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 235200,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Udostępnienie urządzenia pod nazwą Rów Michałkowicki w celu odprowadzania nim do rzeki Brynicy wód kopalnianych pochodzących z odwadniania zrobów zlikwidowanej Kopalni „Siemianowice” obecnie Pompownia Stacjonarna „Siemianowice.
Właścicielem rowu są Zakłady Azotowe Chorzów S.A. w Chorzowie, z którymi CZOK zobowiązany jest zawrzeć umowę o świadczenie usługi odprowadzania wód dołowych. Wszelkie koszty związane z utrzymaniem rowu tj. opłaty z tytułu wieczystego użytkowania gruntu, podatku od nieruchomości, kosztów remontów i konserwacji, ponoszone są przez właściciela, a usługobiorcy - w tym CZOK - ponoszą opłaty za odprowadzanie wód proporcjonalnie do ilości zrzucanych wód.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa Azoty zakłady Azotowe Chorzów SA.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 271515599
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 254016,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2024-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |