Przebudowa - modernizacja dwóch dróg leśnych nr 220/092 Na Płone oraz nr 220/138 Do Tajchu w leśnictwie ŻABNICA

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Węgierska Górka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00570813
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00570813/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-02 14:32
Lokalizacja
Węgierska Górka, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c2f171d5-5690-4d41-98fe-f559653366be
Identyfikator
5530100143
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH DROBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 0
344 151,36 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT BUDOWLANYCH DROBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 1
349 476,13 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00570813 z dnia 2025-12-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa - modernizacja dwóch dróg leśnych nr 220/092 Na Płone oraz nr 220/138 Do Tajchu w leśnictwie ŻABNICA

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Węgierska Górka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 071001984

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zielona 62

1.5.2.) Miejscowość: Węgierska Górka

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-350

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 864 12 14

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wegierska@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-wegierska-gorka

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2f171d5-5690-4d41-98fe-f559653366be

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa - modernizacja dwóch dróg leśnych nr 220/092 Na Płone oraz nr 220/138 Do Tajchu w leśnictwie ŻABNICA

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2f171d5-5690-4d41-98fe-f559653366be

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00570813

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00477051

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.28.2025.JS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 693627,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest remont odcinka drogi leśnej na długości 1495 m. W zakresie remontu układu drogowego roboty obejmują wykonanie nowej warstwy ścieralnej, odtworzenie i oczyszczenie poboczy i urządzeń odwadniających oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Konstrukcje nawierzchni:

KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI JEZDNI
- 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S - RAZEM 4 cm
KONSTRUKCJA POBOCZA
- 15 cm Frez bitumiczny - RAZEM 15 cm
KONSTRUKCJA ZATOKI BITUMICZNEJ
- 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
- 4 cm w-wa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W
- 15 cm w-wa podbudowy zasadniczej – uzupełnienie - z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31.5 mm, C90/3 - RAZEM 23 cm
KONSTRUKCJA ZATOKI Z KRUSZYWA
- 20 cm w-wa ścieralna z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31.5 mm, C90/3 - RAZEM 20 cm

ODWODNIENIE
Zaprojektowano odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne. Z tych powierzchni wody opadowe będą wpływać do istniejących uprzednio oczyszczonych rowów i korytek ściekowych oraz przepustów. Na początku opracowania od km 0+000 do km 0+080 po prawej stronie drogi należy zabudować ściek prefabrykowany – korytko betonowe aby usprawnić odprowadzenie wód opadowych i połączyć z istniejącymi korytkami. W miejscach wskazanych na planie sytuacyjnym należy wykonać wodospusty.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest:
Leśnictwo: Żabnica
Oddziały leśne: 02-38, 02-40, 02-39, 02-52, 02-45, 02-41
Miejscowość: Żabnica
Gmina: Węgierska Górka

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 344151,36 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest remont odcinka drogi leśnej na długości – odcinek „A” 1345 m i odcinek „B” 101 m. W zakresie remontu układu drogowego roboty obejmują wykonanie nowej warstwy ścieralnej, odtworzenie i oczyszczenie poboczy i urządzeń odwadniających oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Konstrukcje nawierzchni:

KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI JEZDNI
- 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S - RAZEM 4 cm
KONSTRUKCJA POBOCZA
- 15 cm Frez bitumiczny - RAZEM 15 cm
KONSTRUKCJA ZATOKI BITUMICZNEJ
- 4 cm w-wa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
- 4 cm w-wa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W
- 20 cm w-wa podbudowy zasadniczej – uzupełnienie - z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31.5 mm, C90/3 - RAZEM 28 cm
KONSTRUKCJA ZATOKI Z KRUSZYWA
- 20 cm w-wa ścieralna z mieszanki niezwiązanej z kruszywa łamanego 0/31.5 mm, C90/3 - RAZEM 20 cm

ODWODNIENIE
Zaprojektowano odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne. Z tych powierzchni wody opadowe będą wpływać do istniejących uprzednio oczyszczonych rowów i korytek ściekowych oraz przepustów.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest:
Leśnictwo: Żabnica
Oddziały leśne: 02-57, 02-52, 02-51, 02-50
Miejscowość: Żabnica
Gmina: Węgierska Górka

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 349476,13 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 344151,36 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 414234,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 344151,36 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Drobud Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532510595

7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 103

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 344151,36 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 349476,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 518488,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 349476,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Drobud Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532510595

7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 103

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 349476,13 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane