„Utworzenie 30 nowych miejsc opieki w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w Gminnym Żłobku w Grębieniu pod nr 107, 98-335 Pątnów oraz Przebudowa (...) – dostawa wyposażenia"
Gmina Pątnów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00488062
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00488062/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-06 11:06
- Lokalizacja
- Pątnów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d0928038-cf77-4e0e-80f6-6f0a0bcd59c4
- Identyfikator
- 8321979664
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00488062 z dnia 2024-09-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Utworzenie 30 nowych miejsc opieki w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w Gminnym Żłobku w Grębieniu pod nr 107, 98-335 Pątnów oraz Przebudowa (...) – dostawa wyposażenia"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pątnów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934714
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pątnów 48
1.5.2.) Miejscowość: Pątnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-335
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@patnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.patnow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0928038-cf77-4e0e-80f6-6f0a0bcd59c41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Utworzenie 30 nowych miejsc opieki w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w Gminnym Żłobku w Grębieniu pod nr 107, 98-335 Pątnów oraz Przebudowa (...) – dostawa wyposażenia"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0928038-cf77-4e0e-80f6-6f0a0bcd59c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00488062
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00000240/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Utworzenie 30 nowych miejsc opieki w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w Gminnym Żłobku w Grębieniu pod nr 107, 98-335 Pątnów oraz Przebudowa Publicznego Przedszkola w Grębieniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 („FERS”) oraz Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2022-20292.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 2019 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”, w trybie zamówienia z wolnej ręki, w oparciu o art. 305 pkt 2 ustawy Pzp tj. „Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”.
Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 05.08.2024 r. zostało unieważnione postępowanie dla ww. zadania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, gdyż jedyna złożona oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) i art. 226 ust 1 pkt 10) ustawy Pzp.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-b7f95ab6-3900-11ef-b37c-4e696a6d8c25
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.9.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Utworzenie 30 nowych miejsc opieki w ramach programu „MALUCH+” 2022-2029 w Gminnym Żłobku w Grębieniu pod nr 107, 98-335 Pątnów oraz Przebudowa Publicznego Przedszkola w Grębieniu – dostawa wyposażenia”.
W ramach zadania zostanie zakupione fabrycznie nowe wyposażenie Gminnego Żłobka, posiadające niezbędne atesty i spełniające obowiązujące normy, pozwalające na bezpieczne i komfortowe korzystanie przez personel i dzieci do 3 lat. Szczegółowy wykaz wraz z podanym opisem i parametrami planowanych do zakupienia mebli i przedmiotów codziennego użytku (m. in. pościel, sztućce, kosze na śmieci) znajduje się w załączniku Nr 1 do zaproszenia.
Zamawiający oczekuje dostawy mebli i rolet wraz z montażem.
Adres dostawy: Grębień 107, 98-335 Pątnów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39200000-4 - Wyposażenie domowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39100000-3 - Meble
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39300000-5 - Różny sprzęt
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Z uwagi na niezgodność oferowanego asortymentu z OPZ (m. in. wymiary poszczególnych mebli, których również proponowane zamienniki nie spełniają z uwagi na nietypowe wymiary pomieszczeń) i niezgodność z wymogami opisanymi w zaproszeniu do negocjacji (przedmioty, z których będą korzystać dzieci do lat 3 muszą być dostosowane do ich wieku) oraz brak sprecyzowania czasu zakończenia realizacji dostawy (Gminny Żłobek musi rozpocząć działanie 01.10.2024 r. co wynika z dokumentów rejestrowych oraz umowy o dofinansowanie i jest terminem nieprzekraczalnym), Zamawiający podjął decyzję o zakończeniu prowadzonych negocjacji, odrzuceniu złożonej oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.; dalej: ustawa Pzp), tj. „Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia” a także o unieważnieniu prowadzonego postępowania zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2) ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.”| 2024-09-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |