Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego: Gmina Dąbrówno, Gmina Grunwald, Gmina Morąg

Powiat Ostródzki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00573005
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00573005/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-03 12:05
Lokalizacja
Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-23ffe500-addf-4d13-90ba-99fadddcf136
Identyfikator
7411769645
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi gospodarki leśnej

Wykonawcy

2 przyznane

TAXUS UL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
66 568,06 PLN
TAXUS UL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
79 203,14 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00573005 z dnia 2025-12-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego: Gmina Dąbrówno, Gmina Grunwald, Gmina Morąg

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Ostródzki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742445

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Ostróda

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.ostroda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat.ostroda.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/powiat-ostrodzki

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego: Gmina Dąbrówno, Gmina Grunwald, Gmina Morąg

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23ffe500-addf-4d13-90ba-99fadddcf136

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00573005

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038093/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00495817

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AN.272.1.7.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa (dalej UPUL), należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego w obrębach ewidencyjnych, w zakresie:
Część 1 – Gmina Dąbrówno, Gmina Grunwald - powierzchnia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa to 1 056,6358 ha (+/- 10 %). Użytki znajdują się łącznie w 2 gminach, 41 obrębach i 766 działkach, zgodnie z postanowieniami § 3 SWZ , projektem umowy (zał. nr 3a do SWZ) oraz opisem przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Obecny UPUL obowiązuje do XII 2026 r.
2. Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
1) Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zgodnie z w/w wykazem lasów objętych przedmiotem zamówienia, ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U.2024.530 t.j.
z dnia 2024.04.09) oraz aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz.U.2012.1302 z dnia 2012.11.26)
i rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie wyposażenia technicznego i wielkości potencjału kadrowego niezbędnego do należytego i terminowego wykonywania prac urządzeniowych (Dz.U.2012.949 z dnia 2012.08.22). Okres obowiązywania uproszczonych planów urządzenia lasu należy przyjąć na 10 lat, licząc od dnia ich zatwierdzenia przez Starostę Ostródzkiego.
2) Uzgodnienie z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Warmińsko – Mazurskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
w Olsztynie konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
3) W razie konieczności – przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia
3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2024.1112 t.j. z dnia 2024.07.25) oraz aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w tym opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej

4.5.5.) Wartość części: 67027,65 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa (dalej UPUL), należących do osób fizycznych i wspólnot gruntowych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Ostródzkiego w obrębach ewidencyjnych, w zakresie:
Część 2 – Gmina Morąg - powierzchnia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa to 1 257,1927 ha (+/- 10 %). Użytki znajdują się łącznie w 1 gminie, 28 obrębach i 721 działkach, zgodnie z postanowieniami § 3 SWZ , projektem umowy (zał. nr 3b do SWZ) oraz opisem przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Obecny UPUL obowiązuje do VI 2027 r.
2. Przedmiot zamówienia w szczególności obejmuje:
1) Opracowanie uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, należących do osób fizycznych, zgodnie z w/w wykazem lasów objętych przedmiotem zamówienia, ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U.2024.530 t.j.
z dnia 2024.04.09) oraz aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 12 listopada 2012r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu sporządzania planu urządzenia lasu, uproszczonego planu urządzenia lasu oraz inwentaryzacji stanu lasu (Dz.U.2012.1302 z dnia 2012.11.26)
i rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 9 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie wyposażenia technicznego i wielkości potencjału kadrowego niezbędnego do należytego i terminowego wykonywania prac urządzeniowych (Dz.U.2012.949 z dnia 2012.08.22). Okres obowiązywania uproszczonych planów urządzenia lasu należy przyjąć na 10 lat, licząc od dnia ich zatwierdzenia przez Starostę Ostródzkiego.
2) Uzgodnienie z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Olsztynie oraz Warmińsko – Mazurskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym
w Olsztynie konieczności przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.
3) W razie konieczności – przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia
3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2024.1112 t.j. z dnia 2024.07.25) oraz aktami wykonawczymi wydanymi do tej ustawy, w tym opracowanie prognozy oddziaływania na środowisko.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77231000-8 - Usługi gospodarki leśnej

4.5.5.) Wartość części: 79753,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61623,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 71851,23 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 66568,06 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Taxus UL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 141528884

7.3.3) Ulica: ul. Ochocka 14

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 66568,06 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 73319,48 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 85489,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79203,14 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Taxus UL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 141528884

7.3.3) Ulica: ul. Ochocka 14

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-495

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79203,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2025-12-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi