Zapewnienie dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami na Centrum Przesiadkowym w Mikołowie - projekt i wykonanie

Gmina Mikołów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00574809
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00574809/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-04 00:01
Lokalizacja
Mikołów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe593431-eb2a-4185-b836-15af1e049040
Identyfikator
6351805347
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

GENERAL DEVELOPMENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnowskie Góry, PL · lot 0
222 305,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00574809 z dnia 2025-12-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zapewnienie dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami na Centrum Przesiadkowym w Mikołowie - projekt i wykonanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mikołów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257630

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 16

1.5.2.) Miejscowość: Mikołów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mosir.mikolow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1194155

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zapewnienie dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami na Centrum Przesiadkowym w Mikołowie - projekt i wykonanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe593431-eb2a-4185-b836-15af1e049040

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00574809

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00016910/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Zapewnienie dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami na Centrum Przesiadkowym w Mikołowie - projekt i wykonanie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00481009

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP.28.2025.UM.MOSiR

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203252,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przywrócenie pełnej funkcjonalności przejść dla pieszych z niepełnosprawnościami na
Centrum Przesiadkowym w Mikołowie, poprzez dostosowanie przejść dla pieszych pomiędzy peronami P1, P2, P3, P4 oraz
przejść do peronów wyspowych P5, P6 oraz budynku dworca kolejowego. Celem inwestycji jest przede wszystkim
wyeliminowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.
2. Pełny zakres zamówienia obejmuje:
1) wykonanie dokumentacji projektowej i dokonanie zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na
budowę;
2) wykonanie zgodnie z PFU i zatwierdzoną dokumentacją projektową, robót budowlanych polegających w szczególności na
zapewnieniu dostępności architektonicznej dla osób z niepełnosprawnościami szczególnie niepełnosprawnościami wzroku
na Centrum Przesiadkowym w Mikołowie, poprzez wprowadzenie zmian fakturowych w oznaczeniach nawierzchni:
a) wykonaniu pasów ostrzegawczych na peronach wyspowych P1, P2, P3, P3 na całej długości przejść dla pieszych,
b) wykonaniu pasów prowadzących na przejściach dla pieszych pomiędzy peronami wyspowymi P1 – P4 oraz z peronów
wyspowych w kierunku peronów P5, P6 i budynku dworca kolejowego,
c) wykonaniu na chodniku przy ul. Bolesława Prusa w Mikołowie pasów ostrzegawczych i pasów prowadzących do Toalety
Publiczne,
d) wykonaniu oznakowania na czas prowadzenia robót budowlanych,
e) wykonaniu oznakowania docelowego,
f) wykonaniu kosztorysu powykonawczego,
3) wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej.
3. Zalecane jest dokonanie wizji lokalnej przez Wykonawcę oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości do PFU na etapie
postępowania przetargowego.
4. Szczegółowy przedmiot zamówienia określony jest w załączonym PFU, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 222305,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298890,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 222305,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: General Development Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6452555567

7.3.3) Ulica: Piastowska

7.3.4) Miejscowość: Tarnowskie Góry

7.3.5) Kod pocztowy: 42-600

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 222305,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane