Odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Czernikowo oraz z PSZOK w Jackowie.
Gmina Czernikowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00584223
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00584223/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-12-09 07:28
- Lokalizacja
- Czernikowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f08e7b39-36d9-4315-9ffe-d2aa06f6f1ff
- Identyfikator
- 8792466869
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00584223 z dnia 2025-12-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Czernikowo oraz z PSZOK w Jackowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czernikowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866761
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Słowackiego 12
1.5.2.) Miejscowość: Czernikowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-640
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 54 287 50 01
1.5.8.) Numer faksu: 54 230 50 51
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@czernikowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czernikowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12162951.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Czernikowo oraz z PSZOK w Jackowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f08e7b39-36d9-4315-9ffe-d2aa06f6f1ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00584223
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037498/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych zebranych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Czernikowo oraz z PSZOK w Jackowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00541750
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Spełnione są łącznie wszystkie warunki określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a-c ustawy Pzp:
1) Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego Gminę Czernikowo, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy Pzp, osobie prawnej – Gminnemu Zakładowi Komunalnemu w Czernikowie Sp. z o.o. (GZK Sp. z o.o.).
2) Kontrolę prawną nad GZK Sp. z o.o. odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami sprawuje Gmina Czernikowo, która posiada w niej 100% udziałów.
3) Ponad 90% działalności GZK Sp. z o.o. dotyczy realizacji zadań własnych powierzonych przez Gminę Czernikowo oraz jednostki organizacyjne Gminy Czernikowo. Procent działalności wyliczony został w oparciu o dane finansowe z ostatnich 3 lat, poprzedzających rok udzielenia zamówienia, na podstawie danych o uzyskanych przychodach zawartych w sprawozdaniach finansowych za lata 2022-2024.
4) W GZK Sp. z o.o. nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Ciąg dalszy zawarty został w Sekcji IX Informacje dodatkowe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IWP.271.1.23.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3895720,05 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie w okresie 24 miesięcy usługi polegającej na:
• odbiorze niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz selektywnie zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Czernikowo,
• odbiorze odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Jackowo,
• odbiorze odpadów z punktów zbiórki przeterminowanych leków,
• odbiorze odpadów z punktów zbiórki zużytych baterii,
• bieżącym wyposażaniu nieruchomości zamieszkałych w stanowiące własność Wykonawcy pojemniki na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz pojemniki i worki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich jak: metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bioodpady,
• bieżącym wyposażaniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jackowie (PSZOK) w kontenery/pojemniki do oddzielnego gromadzenia wyselekcjonowanych odpadów oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym,
• bieżącym wyposażaniu aptek w miejscowości Czernikowo w pojemniki do zbiórki przeterminowanych leków oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym,
• bieżącym wyposażaniu budynków użyteczności publicznej (maksymalnie dziesięciu) w pojemniki do zbiórki zużytych baterii oraz utrzymanie ich w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym,
• transporcie zebranych odpadów komunalnych do wskazanej przez Zamawiającego Instalacji Komunalnej.
2. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane z odbiorem i transportem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, odbiorem selektywnie zebranych odpadów komunalnych wytwarzanych w nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Czernikowo oraz wszelkie pozostałe koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
3. Przedmiot zamówienia będzie realizowany poprzez zbiórkę niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz organizację selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zbiórka odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych odbywać się będzie zgodnie z zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Czernikowo z podziałem na:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,
b) odpady selektywnie zbierane – papier i tektura,
c) odpady selektywnie zbierane - tworzywa sztuczne, odpady wielomateriałowe, metal,
d) odpady selektywnie zbierane – szkło,
e) bioodpady,
f) odpady komunalne wielkogabarytowe.
4. Prognozowana łączna masa odpadów do odebrania z nieruchomości zamieszkałych i z PSZOK w okresie obowiązywania umowy wynosi 6 808 Mg.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji zawarte zostały w Załączniku nr 6 do Zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 521328540
7.3.3) Ulica: Leśna 1
7.3.4) Miejscowość: Czernikowo
7.3.5) Kod pocztowy: 87-640
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4125639,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-01-01 do 2027-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Gmina Czernikowo, jako podmiot Zamawiający, o którym mowa w art. 4 pkt 1 ustawy Pzp, będący jednostką sektora finansów publicznych, jest jedynym wspólnikiem posiadającym 100% udziałów w Spółce Gminny Zakład Komunalny w Czernikowie Sp. z o.o., funkcjonującej na podstawie ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 18 z późn. zm.).Zamawiający jako jedyny wspólnik sprawuje nad Spółką kontrolę, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne, obszary działalności oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej, co znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie założycielskim Spółki (Akt notarialny z dnia 25.02.2022 r. Repertorium A numer 709/2022), który szczegółowo określa przedmiot działalności Spółki obejmujący realizację zadań własnych gminy tj.: zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne, pobór, uzdatnianie i dostarczanie wody, odprowadzenie i oczyszczanie ścieków, roboty związane z budową dróg i autostrad, roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych, roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych, roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.
| 2025-12-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |