Wykonanie dokumentacji dotyczącej stanu technicznego – ekspertyzy budowlanej wytypowanych obiektów budowlanych – schronów i ukryć na terenie Miasta Częstochowy.

GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00585688
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00585688/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-09 11:50
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-aaa48d60-00f9-444a-8e51-1cdf2b9b067b
Identyfikator
5732745883
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneDoradcze usługi inżynieryjne i budowlanePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnejUsługi kontroli projektu konstrukcji nośnychUsługi badania nieinwazyjnego

Wykonawcy

1 przyznane

EKO-TECHNOLOGIE.COM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzęstochowa, PL · lot 0
169 740 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00585688 z dnia 2025-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji dotyczącej stanu technicznego – ekspertyzy budowlanej wytypowanych obiektów budowlanych – schronów i ukryć na terenie Miasta Częstochowy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO CZĘSTOCHOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151399002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Śląska 11/13

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 3707 628

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: iz@czestochowa.um.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czestochowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-aaa48d60-00f9-444a-8e51-1cdf2b9b067b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji dotyczącej stanu technicznego – ekspertyzy budowlanej wytypowanych obiektów budowlanych – schronów i ukryć na terenie Miasta Częstochowy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aaa48d60-00f9-444a-8e51-1cdf2b9b067b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00585688

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038082/21/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.15 2. Opracowanie ekspertyzy stanu technicznego obiektów pełniących funkcje budowli ochronnych (schronów i ukryć) do 2024 roku, zlokalizowanych na terenie Miasta Częstochowy.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00532962

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.271.83.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu dokumentacji dotyczącej stanu technicznego - ekspertyzy budowlanej wytypowanych obiektów budowlanych - schronów i ukryć na terenie Miasta Częstochowy. Niżej wymienione obiekty budowlane w okresie przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej pełniły funkcję budowli ochronnych (dotychczasowe budowle ochronne).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają Wytyczne dotyczące zakresu opracowania ekspertyzy stanu technicznego obiektów. Wytyczne te stanowią załącznik nr 1 do SWZ i są dostępna na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71312000-8 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnej

71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych

71632200-9 - Usługi badania nieinwazyjnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 169740 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1328400 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 169740 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Eko-technologie.com Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 524318104

7.3.3) Ulica: Płk. Marcina Borelowskiego 29

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.5) Kod pocztowy: 42-218

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 169740 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-19

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wskazana data wykonania umowy wynika z zawartej umowy dotacji pomiędzy Gminą Miasto Częstochowa a Wojewodą Śląskim w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2026-2026 która zobowiązuje JST do wykonania zadania i wykorzystania dotacji w terminie do 31.12.2025 r.
2025-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi