Wykonanie robót budowlanych w budynku komunalnym usytuowanym w Poznaniu przy Al. Niepodległości 29.

ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00489392
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00489392/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-09 07:34
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42c29fe9-30f1-46a7-9a22-ea3ca9c9a177
Identyfikator
2090002942
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00489392 z dnia 2024-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w budynku komunalnym usytuowanym w Poznaniu przy Al. Niepodległości 29.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD KOMUNALNYCH ZASOBÓW LOKALOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302538131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Matejki 57

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 60-770

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.7.) Numer telefonu: 614158800

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: obsluga.klienta@zkzl.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zkzl.poznan.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zkzl.eb2b.com.pl/open-auctions.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w budynku komunalnym usytuowanym w Poznaniu przy Al. Niepodległości 29.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42c29fe9-30f1-46a7-9a22-ea3ca9c9a177

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00489392

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00438418

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.201.37.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 607620,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w budynku komunalnym przy Al. Niepodległości 29 w Poznaniu. Przebudowa utwardzenia terenu wraz z wykonaniem opaski utwardzonej wokół budynku i uzupełnieniem ciągów pieszych; Przebudowa elementów instalacji odprowadzenia wód opadowych wokół przedmiotowego budynku; Wykonanie izolacji ścian fundamentowych; Przebudowa szybów okiennych okien piwnicznych; Montaż krat okiennych okien w przyziemiu budynku; Uporządkowanie przestrzeni w miejscach wykonywania prac budowlanych, odtworzenie zieleni, montaż elementów małej architektury. Przebudowa tarasów – udrożnienie odpływów, wykonanie nowej izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej wraz z wykończeniem posadzek i renowacją elementów stalowych balustrad. Zbicie warstw wykończeniowych ścian piwnic i przyziemia, osuszenie ścian wewnętrznych, wyrównanie i wzmocnienie podłoża gruntem, wykonanie nowych tynków wraz z malowaniem; Wymiana posadzek w obrębie piwnic i przyziemia; Punktowe wzmocnienie elementów konstrukcji stropu drewnianego w pomieszczeniach piwnic i przyziemia; Wymiana stolarki okiennej w obrębie piwnic wraz z montażem podokienników zewnętrznych i wewnętrznych; Renowacja stolarki drzwiowej w przyziemiu budynku; W zakresie branży instalacyjnej: - Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w pomieszczeniach piwnic i przyziemia; - Wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej w pomieszczeniach piwnic i przyziemia wraz z modernizacją źródła ciepła – węzeł c.o. dwufunkcyjny. - Wymiana instalacji elektrycznych w pomieszczeniach piwnic i przyziemia.
Szczegółowy opis działań zawiera zał. nr 10 do SWZ – STWiOR i zał. nr 11 do SWZ – dokumentacja projektowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wszystkie złożone w niniejszym postępowaniu oferty podlegała odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający zobligowany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp, który stanowi, że Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały
odrzuceniu. Jednocześnie działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) w związku z art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp odrzuca ofertę złożoną przez:
TWM Spółka z o.o.
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 23.08.2024r. Zamawiający dokonał otwarcia i odszyfrowania ofert złożonych w niniejszym postępowaniu. W trakcie badania złożonych ofert Zamawiający zauważył iż oferta „TWM Spółka z o.o.” w ustawie Pzp oraz w dokumentach postępowania. W zw. z art. 63 ust. 2 Wykonawca jest do podpisania składanej oferty podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W tym przypadku Wykonawca nie podpisał ani ę załączników co stoi w sprzeczności z ww. art. 63 ust. 2 oraz sprawia iż złożona oferta jes treść również jest niezgodna z warunkami zamówienia określonymi w SWZ Rozdz. XIII pkt. 5.
W związku z powyższym że oferta „TWM Spółka z o.o.” jest złożona niezgodnie z przepisami ustawy oraz jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia podlega odrzuceniu na
Uzasadnienie prawne:
Oferta zostaje odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i pkt. 5 ustawy Pzp, który stanowi
„1. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
3) jest niezgodna z przepisami ustawy;
5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;”
Zamawiający odrzuca ofertę, ponieważ oferta nie została prawidłowo podpisana co sprawia iż jest złożona niezgodnie z przepisami ustawy Pzp oraz oferta jest niezgodna z warunkami.
Jednocześnie działając na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10) w związku z art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp odrzuca ofertę złożoną
Zakład Remontowo Budowlany RENOR
Uzasadnienie faktyczne
W dniu 23.08.2024r. Zamawiający dokonał otwarcia i odszyfrowania ofert złożonych w niniejszym postępowaniu. W trakcie badania złożonych ofert Zamawiający zauważył iż oferta „Zakład Remontowo Budowlany RENOR
stwkę VAT w wysokości 8% natomiast formularz wskazywał zastosowanie stawki mieszanej tj. zarówno stawki 8% jak i 23%. Wykonawca przy stawce 23% VAT wskazał w ofercie 0,0 zł. W dniu 26.08.2024 roku Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień treści ofe Zamawiający otrzymał odpowiedź od Wykonawcy. Po analizie odpowiedzi Zamawiający ustalił iż „Zakład Remontowo Budowlany RENOR” zawiera błąd w obliczeniu ceny i zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Pzp – „Zamawiający zobowiązany jest do odrzucenia oferty, która zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10).”
W związku z powyższym że oferta „Zakład Remontowo Budowlany RENOR” zawiera błąd w obliczeniu ceny oraz jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia podlega odrzuceniu na
Uzasadnienie prawne:
Oferta zostaje odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 10) i pkt. 5) ustawy Pzp, który
„1. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
10) zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia;”
W zw. z powyższym Zamawiający odrzuca ofertę, ponieważ zawiera błąd w obliczeniu ceny co sprawia iż jest złożona niezgodnie z przepisami ustawy Pzp

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 765242,68 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 935575,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Działając na podstawie art. 260 w zw. z art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) Zamawiający informuje, iż unieważnia w/w postępowanie.
Uzasadnienie:
Wszystkie złożone w niniejszym postępowaniu oferty podlegała odrzuceniu, w związku z czym Zamawiający zobligowany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Pzp
2024-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane