Doposażenie w agregaty prądotwórcze w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów – zakupy inwestycyjne

Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00586091
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00586091/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-09 12:43
Lokalizacja
Chrzanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6be61d9d-4be7-4dd1-b898-24bf3a81ad65
Identyfikator
6282260665
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00586091 z dnia 2025-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Doposażenie w agregaty prądotwórcze w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów – zakupy inwestycyjne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20

1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7585122-123

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Doposażenie w agregaty prądotwórcze w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów – zakupy inwestycyjne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6be61d9d-4be7-4dd1-b898-24bf3a81ad65

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00586091

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009979/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Doposażenie w agregaty prądotwórcze Urząd Miejski w Chrzanowie w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00527273

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.50.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 275981,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1: Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego do zabezpieczenia ciągłości działania UM w Chrzanowie.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego o mocy awaryjnej 185 kVA, o mocy ciągłej 170 kVA, do zabezpieczenia ciągłości działania Urzędu Miejskiego w Chrzanowie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 1.

Sprzęt ma być: fabrycznie nowy, nie posiadający wad fizycznych (konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych), ani wad prawnych, kompletny i gotowy do użycia zgodnie z celem przeznaczenia, wyprodukowany nie wcześniej niż przed rokiem 2024.
Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania prawne, określone w obowiązujących przepisach prawa, posiadać atesty, dopuszczenia i certyfikaty, jeżeli zostały dla przedmiotu wytworzone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 90128,05 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2: Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego do zabezpieczenia ciągłości działania USC w Chrzanowie.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego o mocy awaryjnej 52 kVA, o mocy ciągłej 48 kVA do zabezpieczenia ciągłości działania USC w Chrzanowie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 2.

Sprzęt ma być: fabrycznie nowy, nie posiadający wad fizycznych (konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych), ani wad prawnych, kompletny i gotowy do użycia zgodnie z celem przeznaczenia, wyprodukowany nie wcześniej niż przed rokiem 2024.
Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania prawne, określone w obowiązujących przepisach prawa, posiadać atesty, dopuszczenia i certyfikaty, jeżeli zostały dla przedmiotu wytworzone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 40489,84 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3: Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego do zabezpieczenia ciągłości działania MZZK w Chrzanowie.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego o mocy awaryjnej 33 kVA, o mocy ciągłej 30kVA do zabezpieczenia ciągłości działania MZZK w Chrzanowie.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 3 .

Sprzęt ma być: fabrycznie nowy, nie posiadający wad fizycznych (konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych), ani wad prawnych, kompletny i gotowy do użycia zgodnie z celem przeznaczenia, wyprodukowany nie wcześniej niż przed rokiem 2024.
Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania prawne, określone w obowiązujących przepisach prawa, posiadać atesty, dopuszczenia i certyfikaty, jeżeli zostały dla przedmiotu wytworzone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 35284,55 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4: Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego do awaryjnego zasilania strategicznego dla gminy Chrzanów ujęcia wody Żelatowa.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego stacjonarnego o mocy awaryjnej 352 kVA, do awaryjnego zasilania strategicznego dla gminy Chrzanów ujęcia wody Żelatowa.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla części nr 4.

Sprzęt ma być: fabrycznie nowy, nie posiadający wad fizycznych (konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych), ani wad prawnych, kompletny i gotowy do użycia zgodnie z celem przeznaczenia, wyprodukowany nie wcześniej niż przed rokiem 2024.
Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania prawne, określone w obowiązujących przepisach prawa, posiadać atesty, dopuszczenia i certyfikaty, jeżeli zostały dla przedmiotu wytworzone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 110078,87 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej (191 941,00 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
(114 504,39 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej (119 157,00 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
(63 848,07 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej (89 060,00 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
(55 405,35 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej (260 303,00 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (126 000,00 zł brutto). Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

2025-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy