Dostawa doposażenia w sprzęt jednostek OSP w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów

Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00586224
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00586224/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-09 13:01
Lokalizacja
Chrzanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4b2c83c7-42c0-45b1-957d-e06d2bcd391e
Identyfikator
6282260665
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

SiekierySzpadle i szufleMiotłyMotyki, kilofy, grace, widły i grabie oraz grabki plażowePrzedłużaczeUrządzenia oświetleniowe i lampy elektryczneJednostki prądotwórczeZbiorniki na wodęRóżny sprzęt gaśniczyPiłyAparatura do wykrywania gazówRóżne narzędzia ręcznePompy elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW CIEŚLACzarna, PL · lot 0
19 550 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00586224 z dnia 2025-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa doposażenia w sprzęt jednostek OSP w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20

1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 7585123

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/chrzanow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Administracja samorządowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa doposażenia w sprzęt jednostek OSP w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4b2c83c7-42c0-45b1-957d-e06d2bcd391e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00586224

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00009979/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Doposażenie w sprzęt jednostek OSP w ramach zadania pn. Realizacja założeń Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 na terenie gminy Chrzanów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00513601

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.47.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 154688,49 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 115174,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 - Dostawa 50 kompletów wyposażenia jednostek OSP.
Każdy 1 komplet składa się z elementów: szpadel, szufla, widły, miotła do ulicy, siekiera, łopata do śniegu.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
a) dostawa 50 sztuk szpadli,
b) dostawa 50 sztuk szufli,
c) dostawa 50 sztuk wideł,
d) dostawa 50 sztuk mioteł,
e) dostawa 50 sztuk siekier,
f) dostawa 50 sztuk łopat do śniegu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44511400-9 - Siekiery

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44511100-6 - Szpadle i szufle

39224100-9 - Miotły

44511300-8 - Motyki, kilofy, grace, widły i grabie oraz grabki plażowe

4.5.5.) Wartość części: 25676,83 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 - Dostawa 5 kompletów wyposażenia jednostek OSP.
Każdy 1 komplet składa się z elementów: przedłużacz bębnowy 50m, przedłużacz bębnowy 100m, przedłużacz 3 fazowy, maszt oświetleniowy 220V, maszt oświetleniowy.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
a) dostawa 5 sztuk przedłużaczy bębnowych 50m,
b) dostawa 5 sztuk przedłużaczy bębnowych 100m,
c) dostawa 5 sztuk przedłużaczy 3 fazowych,
d) dostawa 5 sztuk masztów oświetleniowych 220V,
e) dostawa 5 sztuk masztów oświetleniowych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31224810-3 - Przedłużacze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 37709,73 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3 - Dostawa 8 sztuk agregatów prądotwórczych dla jednostek OSP.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
a) dostawa 5 sztuk cichych agregatów prądotwórczych ze stabilizacją napięcia,
b) dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego 5,5 do 7 kVA (ze stabilizacją napięcia, wyjściem 3 fazy 400V),
c) dostawa 1 sztuki agregatu prądotwórczego 5kVA,
d) dostawa 1 sztuki agregatu zdolnego do zasilania paliwem i gazem (ze stabilizacją napięcia o mocy 4,0 kW (benzyna) 3,8 kW (gaz).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 26953,66 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 4 - Dostawa wyposażenia jednostek OSP.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
a) dostawa 1 sztuki zbiornika 5000 l,
b) dostawa 2 sztuk prądownicy turbo wysokociśnieniowej,
c) dostawa 2 sztuk pilarek,
d) dostawa 2 sztuk detektorów wielogazowych,
e) dostawa 4 sztuk kluczy do hydrantu,
f) dostawa 1 sztuki pompy elektrycznej zanurzeniowej fi-75.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz minimalne wymagane parametry (właściwości) dostarczanego przedmiotu zamówienia zostały określone w Załączniku nr 3.4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44611500-1 - Zbiorniki na wodę

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44480000-8 - Różny sprzęt gaśniczy

43812000-8 - Piły

38431100-6 - Aparatura do wykrywania gazów

44512000-2 - Różne narzędzia ręczne

31681200-5 - Pompy elektryczne

4.5.5.) Wartość części: 24833,90 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19550,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 29827,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19550,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DREWBUD Mirosław Cieśla

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 690652567

7.3.3) Ulica: Witosa 7

7.3.4) Miejscowość: Czarna

7.3.5) Kod pocztowy: 39-215

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19550,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-12

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp, który stanowi, że zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
W przedmiotowym postępowaniu, zgodnie z zawiadomieniem o wyborze najkorzystniejszej oferty z dnia 21 listopada 2025 r., zamawiający wybrał jako ofertę najkorzystniejszą ofertę złożoną przez METALZBYT-HURT Sp. z o.o.,
ul. Usługowa 4, 43-392 Międzyrzecze Dolne.
Ww. wykonawca odmówił podpisania umowy. Zgodnie z art. 263 ustawy Pzp, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty. Mając na względzie fakt, że cena kolejnej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, proponujemy unieważnienie postępowania.
W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż wykonawca uchylił się od podpisania umowy.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy Pzp, który stanowi, że zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena oferty najkorzystniejszej (31 255,12 zł brutto) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (29 000,00 zł brutto).
W przedmiotowym postępowaniu zamawiający prowadził negocjacje w celu ulepszenia treści oferty, która podlega ocenie w ramach kryteriów oceny ofert,
a po zakończeniu negocjacji zaprosił wykonawcę do składania oferty dodatkowej. Wykonawca nie złożył jednak oferty dodatkowej.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym, na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

2025-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy