Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu – operator wyznaczony

Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00588818
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00588818/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-10 11:04
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2e984dc-db9b-445e-9ba7-5c0b9565d538
Identyfikator
2090001440
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi pocztowe

Wykonawcy

1 przyznane

"POCZTA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA"Warszawa, PL · lot 0
346 898,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00588818 z dnia 2025-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu – operator wyznaczony

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wilczak 17

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-623

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@zdm.poznan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdm.poznan.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie powszechnych usług pocztowych dla Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu – operator wyznaczony

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2e984dc-db9b-445e-9ba7-5c0b9565d538

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00588818

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045718/42/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Usługi pocztowe- operator wyznaczony

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00505823

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu jako jednostka organizacyjna Miasta Poznania realizuje swoje obowiązki prowadząc postępowania administracyjne, sądowe oraz upominawcze w ramach których prowadzi korespondencję ze stronami postępowania lub innymi organami samorządowymi i państwowymi. Większość korespondencji, celem wywołania odpowiednich skutków prawnych zobowiązany jest kierować za pośrednictwem operatora wyznaczonego. Zgodnie z art. 17 Prawa pocztowego, potwierdzenie nadania przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego ma moc dokumentu urzędowego tylko wtedy, jeżeli zostało wydane przez placówkę pocztową operatora wyznaczonego. Termin uważa się za zachowany, jeżeli pismo zostało nadane w polskiej placówce operatora wyznaczonego w rozumieniu Prawa pocztowego.
Decyzją UKE, operatorem wyznaczonym do pełnienia powszechnych usług pocztowych na lata 2026-2035 została Poczta Polska S.A., co oznacza, że podmiot ten posiada monopol prawny i faktyczny na świadczenie tego rodzaju usług.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.DL.341.114.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 341890 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług pocztowych polegających na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu w obrocie krajowym przesyłek, co do których wymagane jest potwierdzenie nadania przez Wykonawcę jako operatora wyznaczonego. Zakres przedmiotu zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia i Warunkach świadczenia usługi stanowiących załączniki do umowy.
Realizacja przedmiotu zamówienia, odbywać się będzie na podstawie zapisów umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 64110000-0 - Usługi pocztowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Poczta Polska S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5250007313

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346898,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-12-01 do 2027-02-28
2025-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi