Rozbiórka trzech budynków przy ul. Bolesława Chrobrego (działki nr 644, 639/2) i Ks. Bolka Świdnickiego (działka nr 647) w Świdnicy.

GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00589293
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00589293/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-10 12:11
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5056ea23-7102-4faa-a87d-167d57705af2
Identyfikator
8842465206
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Wykonawcy

1 przyznane

SYLWIA SZERŁOMSKA-ZDZIEBŁOWrocław, PL · lot 0
350 151,54 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00589293 z dnia 2025-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka trzech budynków przy ul. Bolesława Chrobrego (działki nr 644, 639/2) i Ks. Bolka Świdnickiego (działka nr 647) w Świdnicy.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890219806

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Waleriana Łukasińskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargielzbietykinal@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.swidnica.nv.pl/mzn,m,8448,przetargi.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ekspzoo/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka trzech budynków przy ul. Bolesława Chrobrego (działki nr 644, 639/2) i Ks. Bolka Świdnickiego (działka nr 647) w Świdnicy.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5056ea23-7102-4faa-a87d-167d57705af2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00589293

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00005690/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbiórka trzech budynków przy ul. Bolesława Chrobrego (działki nr 644, 639/2) i Ks. Bolka Świdnickiego (działka nr 647) w Świdnicy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00573975

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 213 ust. 1 ustawy Pzp. zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym Zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą.

Zamówienie spełnia przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp.

Zamawiający przewidział w procedurze podstawowej możliwość zastosowania zamówienia na podobne roboty budowlane w trybie tzw. wolnej ręki (art. 305 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.).

Wartość zamówienia wynikająca z art. 214 ust. 1 ustawy Pzp. została przewidziana w łącznej wartości szacunkowej zamówienia podstawowego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 407594,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na PODOBNE roboty budowlane w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z dyspozycją art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 tj. ze zm.) pn. „Rozbiórka trzech budynków przy ul. Bolesława Chrobrego (działki nr 644, 639/2) i Ks. Bolka Świdnickiego (działka nr 647) w Świdnicy”.

Charakter zamówienia: robota budowlana

Kod/-y CPV:
Główny kod CPV:
45000000-7 Roboty budowlane

Kody CPV dodatkowe, pomocnicze:
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111213-4 Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45111220-6 Roboty w zakresie usuwania gruzu
90500000-2 Usługi związane z odpadami
90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
45410000-4 Tynkowanie
45443000-4 Roboty elewacyjne

Przedmiotem zamówienia są podobne roboty budowlane polegające na wyburzeniu i rozbiórce trzech budynków przy ul. Ks. Bolka Świdnickiego oraz ul. Bolesława Chrobrego w Świdnicy, na terenie działek nr 647, 644, 639/2, obręb ewidencyjny 0004 Śródmieście, jednostka ewidencyjna 021901_1 Świdnica.
Szczegółowy opis oraz zakres zamówienia został zawarty w dokumentach merytorycznych m.in. w projekcie rozbiórki, przedmiarze robót.

Zadanie zostaje podzielone na etapy:

I ETAP obejmuje:
- roboty wyburzeniowe,
- rozbiórkę budynków objętych niniejszym zamówieniem,
- wywiezie i utylizację papy,
- wywiezie śmieci i materiałów z rozbiórki,
w terminie do dnia 30 grudnia 2025 r.

II ETAP obejmuje:
- uporządkowanie terenu po rozbiórce,
- utylizację lub zagospodarowanie gruzu,
- wykonanie mechaniczne tynków zewnętrznych zwykłych w kat. II (około 167m²) oraz malowanie tynków zewnętrznych (około 167m²) ,
w terminie do dnia 30 czerwca 2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 350151,54 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350151,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 350151,54 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDOM Sylwia Szerłomska - Zdziebło

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8661546295

7.3.3) Ulica: ul. Kamieńskiego 120/1

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-124

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 350151,54 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane