“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym”

GMINA GŁUSK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00489606
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00489606/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-09-09 09:23
Lokalizacja
Dominów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-44207807-f4f0-4b42-b217-def75b17cf6d
Identyfikator
9462579832
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Dywany, maty i dywanikiTapety papierowe i inne okładziny ścienneRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00489606 z dnia 2024-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GŁUSK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019980

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Dominów

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-388

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.7.) Numer telefonu: 81-75-18-760

1.5.8.) Numer faksu: 81-75-18-650

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@glusk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: glusk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44207807-f4f0-4b42-b217-def75b17cf6d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

“Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością – usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-44207807-f4f0-4b42-b217-def75b17cf6d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00489606

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028015/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Prace adaptacyjne obejmujące dostosowanie pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, Priorytet X Lepsza edukacja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00468573

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP. 271.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac adaptacyjnych w Szkole Podstawowej w Wilczopolu i Szkole Podstawowej w Mętowie, pozwalających na zwiększenie dostępności tych szkół w obszarach technicznym i architektonicznym, zgodnie z Modelem Dostępnej Szkoły. Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Wdrożenie programów rozwojowych w szkołach podstawowych Gminy Głusk” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działanie 10.3 Kształcenie ogólne, Priorytet X Lepsza edukacja współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie usług:
Usprawnienia w obszarze architektonicznym i technicznym:
Zadanie nr 1 – Szkoła Podstawowa w Wilczopolu:
- wykonanie oznaczeń poziomych ciągów komunikacyjnych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- montaż bezpiecznych barierek przy schodach,
- wykonanie mat antypoślizgowych w klasopracowniach i na korytarzu.
Zadanie nr 2 – Szkoła Podstawowa w Mętowie:
- wykonanie oznaczeń poziomych ciągów komunikacyjnych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- wykonanie mat antypoślizgowych w klasopracowniach i na korytarzu.
4. Szczegółowy opis zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
• zestawieniu tabelarycznym, które stanowi załącznik nr 7 do SWZ
5. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do:
- zakupu niezbędnych materiałów do wykonania ww. zadań, spełniających wymagania Zamawiającego, a także obowiązujące normy technologiczne i techniczne dot. budynków oświatowych
- montażu materiałów i wyrobów w taki sposób, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia użytkowników,
-wykonanie usług zgodnie z aktualną wiedzą i należytą starannością,
- dostarczenie kart produktów i atestów higienicznych potwierdzających spełnienie przez użyte materiały norm dla budynków oświatowych i osób z niepełnosprawnością, w szczególności dla materiałów antypoślizgowych potwierdzających klasę antypoślizgowości min. R10.
-uzgodnienia harmonogramu prac z Dyrektorami Szkół, uwzględniając w terminach realizacji, że czas pracy w ciągu dnia może być ograniczony z uwagi na czynną szkołę i odbywające się zajęcia.
-Sprawdzenia w naturze wymiarów elementów dot. poszczególnych zadań
-Uzgodnienia z Zamawiającym ostatecznego wyboru kolorystyki w oparciu o przedstawioną paletę kolorów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39530000-6 - Dywany, maty i dywaniki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39190000-0 - Tapety papierowe i inne okładziny ścienne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne i prawne unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie ww. zamówienia publicznego zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 134 112,59 zł brutto.
Do upływu terminu składania ofert do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty Wykonawców:

1. Europejska Akademia Samorządowa Spółka z o.o.
Ul. Połabian 52, 20-829Lublin
Cena oferty: 166 774,99 zł brutto, liczba pkt w kryterium: 60
Aspekt społeczny: zatrudnienie oddelegowanie – 0 osób, 0 pkt
Długość okresu gwarancji: 36 miesięcy, liczba pkt 18
Łączna liczba pkt: 78

2. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EKO-BUD
Krzysztof Okoniewski
Ul. Budowlana 26/801, 20-469 Lublin
Cena oferty: 179 186, 65 zł brutto, liczba pkt w kryterium: 55,84
Aspekt społeczny: zatrudnienie oddelegowanie – 0 osób, 0 pkt
Długość okresu gwarancji: 60 miesięcy, liczba pkt 30
Łączna liczba pkt: 85,84



Wobec powyższego - oferta firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe EKO-BUD Krzysztof Okoniewski przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający postanowił unieważnić niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2024-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi