„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, zlokalizowanego przy ul. J. Korczaka 7.”

Powiat Olkuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00591656
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00591656/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-11 09:41
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1afd29a-5ed3-4447-94ed-c668706ad5e7
Identyfikator
6372024678
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Gaz ziemnyPrzesył gazu

Wykonawcy

1 przyznane

MYORLEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
82 845,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00591656 z dnia 2025-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, zlokalizowanego przy ul. J. Korczaka 7.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1197335

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla budynku IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu, zlokalizowanego przy ul. J. Korczaka 7.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1afd29a-5ed3-4447-94ed-c668706ad5e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00591656

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00484459

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.29.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Kompleksowe dostarczenie paliwa gazowego dla IV Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. w ilości 202 622 kWh
Taryfa BW-5, Moc umowna 219 kWh/h
Numer punktu poboru: 8018590365500000022588
Obecny sprzedawca: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
OSD: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o., Oddział Zabrze.

Dla celów niniejszego postępowania Zamawiający przyjął przewidywane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy. Wskazane zużycie ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego orientacyjnej podanej ilości gazu ziemnego. Zamawiający określa ewentualne odchylenia wolumenu względem zapotrzebowania podstawowego do poziomu +/- 20%.

Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu ziemnego odbywać się będzie według wskazań układów pomiarowych.

Obecna umowa kompleksowa zawarta została na czas oznaczony do 31.12.2025 r.

Wykonawca zobowiązuje się do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy gazu ziemnego. Wykonawca, poinformuje dotychczasowego OSD nie później niż na 21 dni przed rozpoczęciem realizacji zamówienia o zawarciu umowy kompleksowej z nowym sprzedawcą.


Zwolnienie z podatku akcyzowego zgodnie z Art. 31b. ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym - podmioty systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Zamawiający nie ma zawartych umów/aneksów w ramach akcji promocyjnych/lojalnościowych, które uniemożliwiając zawarcie nowej umowy we wskazanym przez Zamawiającego terminie.

Zamawiający będzie sam kontrolował wartość umowy, a w przypadku jej przekroczenia, Zamawiający zapłaci za rzeczywiste zużycie paliwa gazowego.

Punkt poboru gazu objęty postępowaniem dotyczy obszaru taryfowego OSD Oddział Zabrze.
Warunkiem rozpoczęcia dostaw gazu ziemnego we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

65210000-8 - Przesył gazu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82845,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 82845,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 82845,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5272706082

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 82845,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2025-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy