„Dostawa drzew dla Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie na rok 2024”

Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00489863
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00489863/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-09-09 10:34
Lokalizacja
Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6b70b131-a237-440a-a05b-e5436ff75b58
Identyfikator
7411772021
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Drzewa

Wykonawcy

2 przyznane

ARKADIUSZ NAWROCKILubstów, PL · lot 0
93 312 PLN
ARKADIUSZ NAWROCKILubstów, PL · lot 1
94 197,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00489863 z dnia 2024-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa drzew dla Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie na rok 2024”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510751190

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grunwaldzka 62A

1.5.2.) Miejscowość: Ostróda

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: basia_dt@zdp.ostroda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.ostroda.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/961211

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa drzew dla Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie na rok 2024”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b70b131-a237-440a-a05b-e5436ff75b58

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00489863

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020384/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa drzew dla Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie na rok 2024

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00436049

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2610.21.2024.BŻ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 1: „Dostawa 540 szt. drzew do Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie”
1. Zakres zamówienia, wymagania wykonania i odbioru wykonania dostawy:
1) Konieczne są drzewa z bryłą korzeniową, w kontenerach lub alternatywnych opakowaniach przeznaczonych do uprawy roślin. Niedopuszczalne są poważne deformacje bryły korzeniowej. Niedopuszczalne są rozpadające się bryły korzeniowe. Materiał roślinny dostarczony przez wykonawcę powinien posiadać odpowiednie cechy jakościowe i zdrowotne:
Drzewa – ogólne wymagania:
a) Cechy ogólne
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien być:
- opatrzony etykietą (etykieta na jedną partię),
- czysty odmianowo, zgodny z opisem podanym w specyfikacji,
- prowadzony w trakcie wieloletniego cyklu produkcyjnego,
- zdrewniały,
- zahartowany,
- prawidłowo uformowany z zachowaniem charakterystycznej dla gatunku i odmiany wysokości, szerokości i długości pędów,
- powinien mieć zachowane proporcje między bryłą, pniem i korą,
- bez widocznych objaw chorób i działalności szkodników,
- pozbawiany ran i śladów po świeżych cięciach,
- bez uszkodzeń mechanicznych, także związanych z interwencją ogrodniczą lub pogodą,
- bez martwic, zmarszczeń i pęknięć kor, kora nie może być zwiotczała lub zmarznięta.
b) Cechy systemu korzeniowego
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać system korzeniowy:
- skupiony, silnie przerośnięty, prawidłowo rozwinięty, na korzeniach szkieletowych powinny występować liczne korzenie drobne, nieprzesuszonych, niedopuszczalne są drzewa z obciętymi podczas wykopywania korzeniami powstałymi przed ostatnim przesadzaniem oraz korzeniami o średnicy większej niż 3 cm,
- odpowiedni gabarytowo, co oznacza średnicę bryły korzeniowej: dla drzew o obwodzie 10-12 cm – min 40 cm,
- zwarty, o regularnym kształcie zabezpieczony tkaniną rozkładająca się najpóźniej w półtorej roku po posadzeniu,
- niedopuszczalne są korzenie skręcone w spirale w przypadku roślin uprawianych w kontenerach.
c) Cechy pnia
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać pień:
- prosty, nie odbiegający w żadnym miejscu o więcej niż 5 cm od osi łączącej szyjkę korzeniową z koroną,
- bez odrostów poniżej miejsca szczepienia,
- obwód na wysokości 1 m musi posiadać rozmiar: 10-12 cm,
- minimalna wysokość 150 cm, maksymalna 400 cm.
d) Cechy korony
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać koronę:
- w pełni uformowaną, symetryczną, wyraźnie wykształconą z pąkiem wierzchołkowym, równomiernie, symetrycznie rozgałęzioną w sposób typowy dla gatunku i odmiany, wieku, wielkości drzewa,
- pozbawioną rozgałęzień pod kątem ostrym (nie dotyczy drzew o budowie kolumnowej), grożących rozłamaniem korony w późniejszym wieku drzewa,
- korona nie może mieć więcej niż jednego pędu głównego, pęd główny nie może być uszkodzony i musi tworzyć bezpośrednią kontynuację pnia,
- z prostym przewodnikiem, przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie i prosto przedłużać przewodnik,
- żadna z gałęzi nie może być w miejscu, gdzie wyrasta z pędu głównego, szersza niż pęd główny tym samym miejscu,
- bez przyciętych pędów (z wyjątkiem cięć formujących).
e) Wykaz parametrów opisujących drzewo
- drzewa gatunek klon zwyczajny – 540 szt.
- obwód na wysokości 1 m musi posiadać rozmiar: 10-12 cm,
- minimalna wysokość 150 cm, maksymalna 400 cm.
2) Zamówienie realizowane będzie w dwóch etapach po okresie wegetacyjnym (bez ulistnienia) w ilości:
Etap I - 270 szt. drzew do Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie
Etap II - 270 szt. drzew do Obwodu Drogowego Nr 1 w Ostródzie
Dostawa na adres:
Obwód Drogowy Nr 1 w Ostródzie,
ul. Grunwaldzka 62A, 14-100 Ostróda
tel. (89) 642-31-54
a) Dostawę należy zrealizować w czasie 7 dni od momentu wezwania przez Zamawiającego na piśmie (przed wysłaniem dostawy należy poinformować Kierownika Obwodu Drogowego – Pan Mariusz Beszczak tel. 660-422-469),
b) Po zakończeniu etapu pierwszego nastąpi odbiór częściowy, po zakończeniu drugiego etapu nastąpi odbiór końcowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 03452000-3 - Drzewa

4.5.5.) Wartość części: 97200,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 2: „Dostawa 535 szt. drzew do Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu”
1. Zakres zamówienia, wymagania wykonania i odbioru wykonania dostawy:
1) Konieczne są drzewa z bryłą korzeniową, w kontenerach lub alternatywnych opakowaniach przeznaczonych do uprawy roślin. Niedopuszczalne są poważne deformacje bryły korzeniowej. Niedopuszczalne są rozpadające się bryły korzeniowe. Materiał roślinny dostarczony przez wykonawcę powinien posiadać odpowiednie cechy jakościowe i zdrowotne:
Drzewa – ogólne wymagania:
a) Cechy ogólne
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien być:
- opatrzony etykietą,
- czysty odmianowo, zgodny z opisem podanym w specyfikacji,
- prowadzony w trakcie wieloletniego cyklu produkcyjnego,
- zdrewniały,
- zahartowany,
- prawidłowo uformowany z zachowaniem charakterystycznej dla gatunku i odmiany wysokości, szerokości i długości pędów,
- powinien mieć zachowane proporcje między bryłą, pniem i korą,
- bez widocznych objaw chorób i działalności szkodników,
- pozbawiany ran i śladów po świeżych cięciach,
- bez uszkodzeń mechanicznych, także związanych z interwencją ogrodniczą lub pogodą,
- bez martwic, zmarszczeń i pęknięć kor, kora nie może być zwiotczała lub zmarznięta.
b) Cechy systemu korzeniowego
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać system korzeniowy:
- skupiony, silnie przerośnięty, prawidłowo rozwinięty, na korzeniach szkieletowych powinny występować liczne korzenie drobne, nieprzesuszonych, niedopuszczalne są drzewa z obciętymi podczas wykopywania korzeniami powstałymi przed ostatnim przesadzaniem oraz korzeniami o średnicy większej niż 3 cm,
- odpowiedni gabarytowo, co oznacza średnicę bryły korzeniowej: dla drzew
o obwodzie 10-12 cm – min 40 cm,
- zwarty, o regularnym kształcie zabezpieczony tkaniną rozkładająca się najpóźniej w półtorej roku po posadzeniu,
- niedopuszczalne są korzenie skręcone w spirale w przypadku roślin uprawianych w kontenerach.
c) Cechy pnia
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać pień:
- prosty, nie odbiegający w żadnym miejscu o więcej niż 5 cm od osi łączącej szyjkę korzeniową z koroną,
- bez odrostów poniżej miejsca szczepienia,
- obwód na wysokości 1 m musi posiadać rozmiar: 10-12 cm,
- minimalna wysokość 150 cm,
d) Cechy korony
Dostarczony materiał roślinny spełniający najwyższe wymagania jakościowe powinien posiadać koronę:
- w pełni uformowaną, symetryczną, wyraźnie wykształconą z pąkiem wierzchołkowym, równomiernie, symetrycznie rozgałęzioną w sposób typowy dla gatunku i odmiany, wieku, wielkości drzewa,
- pozbawioną rozgałęzień pod kątem ostrym (nie dotyczy drzew o budowie kolumnowej), grożących rozłamaniem korony w późniejszym wieku drzewa,
- korona nie może mieć więcej niż jednego pędu głównego, pęd główny nie może być uszkodzony i musi tworzyć bezpośrednią kontynuację pnia,
- z prostym przewodnikiem, przyrost ostatniego roku powinien wyraźnie i prosto przedłużać przewodnik,
- żadna z gałęzi nie może być w miejscu, gdzie wyrasta z pędu głównego, szersza niż pęd główny tym samym miejscu,
- bez przyciętych pędów (z wyjątkiem cięć formujących).
e) Wykaz parametrów opisujących drzewo
- drzewa gatunek: klon zwyczajny – 373 szt., lipa drobnolistna – 162 szt.
- obwód na wysokości 1 m musi posiadać rozmiar: 10-12 cm,
- minimalna wysokość 150 cm, maksymalna 400 cm.
2) Zamówienie realizowane będzie w następujących ilościach:
Etap I - 373 szt. drzew gat. klon do Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu
Etap II - 162 szt. drzew gat. lipa do Obwodu Drogowego Nr 2 w Morągu
Dostawa na adres:
Obwód Drogowy Nr 2 w Morągu,
ul. 3 Maja 11, 14-300 Morąg,
tel. (89) 757-23-51.
a) Dostawę należy zrealizować w czasie 7 dni od momentu wezwania przez Zamawiającego na piśmie (przed wysłaniem dostawy należy poinformować Kierownika Obwodu Drogowego – Pani Agnieszka Wiśniewska tel. 660-422-564).
b) Po zakończeniu dostawy nastąpi odbiór końcowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 03452000-3 - Drzewa

4.5.5.) Wartość części: 99380,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 93312,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268272,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 93312,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gospodarstwo Ogrodniczo- Szkółkarskie Arkadiusz Nawrocki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6661006586

7.3.3) Ulica: Kościelna 5

7.3.4) Miejscowość: Lubstów

7.3.5) Kod pocztowy: 62-610

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 93312,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 31 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94197,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 265788,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94197,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gospodarstwo Ogrodniczo- Szkółkarskie Arkadiusz Nawrocki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6661006586

7.3.3) Ulica: Kościelna 5

7.3.4) Miejscowość: Lubstów

7.3.5) Kod pocztowy: 62-610

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94197,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 31 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania zamówienia:
Termin wykonania zamówienia: 31 dni
Termin wykonania zamówienia liczony jest od dnia 01.10.2024 r.
Wykonawca wykona zamówienie w dwóch etapach:
a) Dostawa Etapu I należy rozpocząć od momentu wezwania przez Zamawiającego na piśmie do dostarczenia drzew w czasie 7 dni.
b) Dostawa Etapu II należy rozpocząć od momentu wezwania przez Zamawiającego na piśmie do dostarczenia drzew w czasie 7 dni.
Dostawa odbywać się będzie każdorazowo na pisemne zgłoszenie Zamawiającego (e-mail) przed wcześniejszym ustaleniem stanu ulistnienia drzew, rozpoczęcie dostawy nastąpi w terminie 7 dni od zgłoszenia. Po zakończeniu każdego Etapu nastąpi odbiór częściowy. Po zakończeniu ETAPU II nastąpi odbiór końcowy dostawy.
2024-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy