Usługa digitalizacji obiektów archiwalnych ze zbiorów Bundesarchiv
INSTYTUT SOLIDARNOŚCI I MĘSTWA IMIENIA WITOLDA PILECKIEGO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00489873
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00489873/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-09 10:37
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-82f4a067-88db-470a-802e-2edb01b635e7
- Identyfikator
- 5252735962
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00489873 z dnia 2024-09-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa digitalizacji obiektów archiwalnych ze zbiorów Bundesarchiv
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT SOLIDARNOŚCI I MĘSTWA IMIENIA WITOLDA PILECKIEGO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369236544
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Foksal 17
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-372
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@instytutpileckiego.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.instytutpileckiego.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82f4a067-88db-470a-802e-2edb01b635e71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Badawcza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa digitalizacji obiektów archiwalnych ze zbiorów Bundesarchiv2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82f4a067-88db-470a-802e-2edb01b635e7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00489873
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00406547
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.19.2024.1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa zdigitalizowania ok. 1551 akt papierowych z oddziału Bundesarchiv Berlin-Lichterfelde, co stanowi w sumie ok. 232.650 stron w okresie od dnia zawarcia umowy do 120 dni od dnia odbioru akt z Bundesarchiv, z zastrzeżeniem, okoliczności opisanych w Rozdziale VI SWZ, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ oraz na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający infrormuje, iż zamówienie będzie realizowane na rzecz Oddziału Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego w Berlinie – Pilecki Institut Berlin Pariser Platz 4a 10117 Berli numer podatkowy 29/648/06703, NIP DE327545421
4.5.3.) Główny kod CPV: 79999100-4 - Usługi skanowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72252000-6 - Usługi komputerowe w zakresie archiwizowania
71354100-5 - Usługi odwzorowania cyfrowego
79552000-8 - Usługi przetwarzania tekstu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 2) Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegają odrzuceniu.Jednocześnie, zgodnie z treścią art. 226 ust. 1 pkt 10) Pzp, Zmawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu.
W niniejszym postępowaniu, zostały złożone dwie oferty: oferta złożona przez Wykonawcę: Zycom Polska sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie ul. Przy ul. Puszczyka 9, 02-785 Warszawa oraz oferta złożona prze Wykonawcę: ArchiDoc S.A. z siedzibą w Chorzowie ul. Niedźwiedziniec 10,
41- Chorzów.
Obie oferty zostały złożone z nieprawidłową stawką podatku VAT, tj. obie oferty złożono ze stawką 23%.
Przedmiotowe zamówienie jest zamówieniem świadczonym na rzecz Oddziału Zamawiającego
zlokalizowanego na trenie Republiki Federalnej Niemiec, gdzie stawka podatku VAT na tę usługę wynosi 19%.
Powyższa okoliczność realizacji zamówienia na rzecz Oddziału Zamawiającego zlokalizowanego w Berlinie została wskazana przez Zamawiającego w treści SWZ, wskazano także niemiecki numer podatkowy oraz niemiecki nr NIP DE.
Wskazanie przez Wykonawcę błędnej stawki podatku VAT, jest błędem w obliczeniu ceny, który może podlegać poprawie, zgodnie z utrwalonym stanowiskiem doktryny w zakresie prawa zamówień publicznych w przypadku, gdy Zamawiający wskaże w treści SWZ stawkę podatku VAT należnego.
W przedmiotowym stanie faktycznym, Zamawiający nie wskazał stawki podatku VAT, zatem nie może dokonać jej poprawy w obu ofertach, korzystając z instytucji poprawy innej omyłki o której mowa w przepisie art. 223 ust. 2 pkt 3) Pzp.
Wobec zaistnienia powyższych okoliczności, Zamawiający jest zobowiązany do odrzucenia ofert złożonych przez ww. Wykonawców i w konsekwencji do unieważnienia postępowania.
| 2024-09-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |