UBEZPIECZENIE MIENIA I INTERESÓW GMINY DZIAŁDOWO I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

GMINA DZIAŁDOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00596271
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00596271/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-12 13:16
Lokalizacja
Działdowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2bf6ee0-e827-43b5-8e7b-54a78eb5cae3
Identyfikator
5711602084
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ubezpieczenioweUsługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utratyUsługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnejUsługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadkówUsługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznychUsługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00596271 z dnia 2025-12-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
UBEZPIECZENIE MIENIA I INTERESÓW GMINY DZIAŁDOWO I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DZIAŁDOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378025

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Księżodworska 10

1.5.2.) Miejscowość: Działdowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ugdzialdowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://dzialdowo.ug.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminadzialdowo

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

UBEZPIECZENIE MIENIA I INTERESÓW GMINY DZIAŁDOWO I JEJ JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2bf6ee0-e827-43b5-8e7b-54a78eb5cae3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00596271

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00672064/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Ubezpieczenia mienia i interesów Gminy Działdowo i jej jednostek organizacynych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00544669

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZK.271.21.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie majątku i interesów Gminy Działdowo oraz jej jednostek organizacyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki szczególne oraz klauzule dodatkowe zawarte są w Załączniku Nr 6 – Program Ubezpieczenia.
Część I Zamówienia:
Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie:
Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk,
Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk,
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 130634,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie majątku i interesów Gminy Działdowo oraz jej jednostek organizacyjnych. Część II Zamówienia:
Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie:
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenia autocasco, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenia Assistance.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki szczególne oraz klauzule dodatkowe zawarte są w Załączniku Nr 6 – Program Ubezpieczenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 84453,60 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie majątku i interesów Gminy Działdowo oraz jej jednostek organizacyjnych.Część III Zamówienia:
Grupowe ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków,
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczych straży pożarnych oraz sołtysów Gminy Działdowo.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki szczególne oraz klauzule dodatkowe zawarte są w Załączniku Nr 6 – Program Ubezpieczenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.5.5.) Wartość części: 21912 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Ubezpieczenie majątku i interesów Gminy Działdowo oraz jej jednostek organizacyjnych. Część IV Zamówienia:
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej księgowych i osób wykonujących obsługę płac oraz ochrony prawnej.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki szczególne oraz klauzule dodatkowe zawarte są w Załączniku Nr 6 – Program Ubezpieczenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.) Wartość części: 12000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym terminie, tj. do dnia 05.12.2025 do godz. 10:00 złożono 1 ofertę dla Części 3 przedmiotowego postępowania. Oferta złożona przez firmę : Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, ul. Henryka Raabego 13, 02-793 Warszawa zawierała RNC. Zamawiający w dniu 11.12.2025r. wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień zaoferowanej ceny. W tym samym dniu tj. 11.12.2025 r. wpłynęło pismo od Wykonawcy, który nie uzasadnił i nie wyjaśnił RNC podanej w ofercie dla części 3 przedmiotowego postępowania. Zaistniałe okoliczności skutkują odrzuceniem przedmiotowej oferty, tak jak by miała rażąco niską cenę lub koszt – art. 226 ust. 1 pkt. 8 Pzp w zw. z art. 224 ust. 6 Pzp tj.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W wyznaczonym terminie, tj. do dnia 05.12.2025 do godz. 10:00 nie złożono żadnej oferty dla Części 4 przedmiotowego postępowania. Mając na względzie powyższy fakt unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych dla ww. Części jest w pełni uzasadnione.

2025-12-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi