„Dostawa i montaż magazynów energii do budynków użyteczności publicznej”

GMINA OZIMEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00598124
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00598124/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-15 09:43
Lokalizacja
Ozimek, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b9b0a58-d2ea-4017-8874-4ad1872c6833
Identyfikator
9910325175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Bezprzestojowe źródła energiiInstalacje zasilania elektrycznegoRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

DAWID TOMCZYSZYNGliwice, PL · lot 0
338 077,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00598124 z dnia 2025-12-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa i montaż magazynów energii do budynków użyteczności publicznej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OZIMEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413202

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. ks. Jana Dzierżona 4B

1.5.2.) Miejscowość: Ozimek

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-040

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ugim.ozimek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ozimek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7b9b0a58-d2ea-4017-8874-4ad1872c6833

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa i montaż magazynów energii do budynków użyteczności publicznej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b9b0a58-d2ea-4017-8874-4ad1872c6833

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00598124

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032230/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Dostawa i montaż magazynów energii do budynków użyteczności publicznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00499833

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.271.28.2025.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 308200,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa i montaż magazynów energii do budynków użyteczności publicznej”
2. Zakres prac obejmuje wykonanie dostawy, montażu i uruchomienia magazynów energii elektrycznej wraz z wymianą istniejących falowników na falowniki hybrydowe dla 5 budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Ozimek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz wytycznymi producentów urządzeń. Urządzenia mają zapewnić funkcjonalność zgodną z wymaganiami ochrony ludności.
3. Zadanie dofinansowane w ramach krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”, zadanie o nazwie: doposażenie magazynu, obszar 2: zabezpieczenie logistyczne
i zapewnienie ciągłości dostaw, dział: uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC.
4. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Dostawę, montaż i uruchomienie magazynów energii o parametrach technicznych zgodnych z wymaganiami Zamawiającego w lokalizacjach:
a) ul. Korczaka 12, 46-040 Ozimek
b) ul. Ogrodowa 1, 46-040 Grodziec
c) ul. Księdza Kałuży 15, 46-040 Ozimek
d) ul. Korczaka 10, 46-040 Ozimek
e) ul. Ks. J. Dzierżona 4B, 46-040 Ozimek
1. wraz z ich podłączeniem do istniejących instalacji fotowoltaicznych.
2) Demontaż istniejących falowników i ich wymiana na falowniki hybrydowe, umożliwiające współpracę z magazynami energii oraz zainstalowanymi instalacjami PV, wraz z konfiguracją i optymalizacją pracy systemu.
3) Prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją zamówienia, w tym schematów powykonawczych, instrukcji obsługi, protokołów odbioru, dokumentacji powykonawczej zgodnej z wymogami prawa energetycznego i OSD (np. Tauron).
5. Wykonawca jest zobowiązany do spełnienia warunków dotyczących zatrudniania osób na umowę o pracę przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia określonych szczegółowo w umowie i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w punkcie powyżej.
6. Zamawiający nie określa kluczowych części zamówienia, które mają być wykonane przez Wykonawcę.
7. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Rozwiązania równoważne muszą posiadać parametry techniczno-eksploatacyjno-montażowe nie gorsze jak uzyskane poprzez realizację według wskazań projektanta oraz pod warunkiem, że ich zastosowanie nie spowoduje konieczności dokonania zmian rozwiązań zawartych w dokumentacji, a także zostanie zatwierdzone przez przedstawicieli Zamawiającego.
8. Jeżeli Zamawiający nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania.
9. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Decyzję czy zaoferowany materiał, urządzenie lub wyrób jest zgodny z wymaganiami SWZ lub równoważny z materiałem, urządzeniem lub wyrobem wskazanym w SWZ podejmą przedstawiciele Zamawiającego po przedłożeniu przez Wykonawcę informacji o materiale, urządzeniu lub wyrobie wraz z odpowiednimi katalogami, certyfikatami i próbkami, o ile takie są wymagane w SWZ.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo zasięgnięcia opinii specjalisty na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności

4.5.3.) Główny kod CPV: 31154000-0 - Bezprzestojowe źródła energii

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 307254,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 338077,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 338077,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELEKTRYKA I AUTOMATYKA DAWID TOMCZYSZYN

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6312180529

7.3.4) Miejscowość: Gliwice

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 338077,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 dni

2025-12-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy