Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006 ÷ 2+195 i 2+200 ÷3+16 w miejscowości Markowa.

GMINA MARKOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00600259
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00600259/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-15 14:52
Lokalizacja
Markowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-39503018-2ac1-4dd1-930f-5f7ec5a6596f
Identyfikator
8151634385
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty na placu budowyRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

STRABAG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPRUSZKÓW, PL · lot 0
930 121,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00600259 z dnia 2025-12-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006 ÷ 2+195 i 2+200 ÷3+16 w miejscowości Markowa.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MARKOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581809

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1399

1.5.2.) Miejscowość: Markowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-120

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172265352

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@markowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.markowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugmarkowa.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006 ÷ 2+195 i 2+200 ÷3+16 w miejscowości Markowa.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39503018-2ac1-4dd1-930f-5f7ec5a6596f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00600259

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00062641/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006 ÷ 2+195 i 2+200 ÷3+16 w miejscowości Markowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00546420

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IPP.271.20.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 930121,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są: roboty budowlane dla inwestycji pn.: „Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006÷2+195 i 2+200÷3+016 w miejscowości Markowa”
2. Lokalizacja zadania: m. Markowa, , gmina Markowa, województwo podkarpackie.:
3. Zamówienie obejmuje roboty drogowe w zakresie obejmującym remont drogi nr 109902R w km 0+006÷2+195 i 2+200÷3+016 w miejscowości Markowa oraz
m. in. wymiana barier, wykonanie nowej nawierzchni obiektu mostowego.
4. W zakres zadania wchodzą min. następujące prace:
- wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne,
- wykonanie warstw konstrukcyjnych,
- frezowanie korekcyjne nawierzchni,
- wykonanie warstw nawierzchni,
- wykonanie warstwy wyrównawczej (profil),
- formowanie poboczy,
- odmulenie rowów przydrożnych,
- wymiana przepustu w ciągu drogi,
- prace na obiekcie mostowym to m. in. wymiana barier, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres rzeczowy robót budowlanych przewidzianych do wykonania stanowi:
1) Przedmiar robót dla zadania „Remont drogi gminnej, publicznej nr 109902R w km 0+006÷2+195 i 2+200÷3+016 w miejscowości Markowa” - załącznik nr 8 do SWZ
Poza zakresem prac określonym w przedmiarze robót i STWiOR będących załącznikiem nr 8 do SWZ, Wykonawca zobowiązany jest wykonać i ująć w cenie oferty następujące czynności:
1) utrzymanie w należytym stanie terenu budowy oraz wywóz nieczystości itp.,
2) usuwanie wszystkich zanieczyszczeń lub uszkodzeń dróg powstałych w związku z wykonywaniem robót,
3) przywrócenie placu budowy, terenów sąsiadujących lub innych terenów, w szczególności dróg do stanu nie gorszego niż istniejący w dniu ich przejęcia oraz naprawa ewentualnych szkód wyrządzonych na tych terenach, spowodowanych realizacją robót,
4) realizacja całego zakresu robót powinna być wykonana przez Wykonawcę w oparciu o obowiązujące przepisy, w tym w szczególności przepisy Prawa Budowlanego.
5) roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie z przedmiarami robót, szczegółowymi specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, obowiązującymi warunkami technicznymi, ze sztuką budowlaną, technologią, właściwymi normami budowlanymi i zaleceniami Zamawiającego.
6. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane niewłaściwym wykonawstwem lub nieprzestrzeganiem przepisów. Podczas realizacji robót Nr postępowania IPP.271.20.2025 wymagane jest przestrzeganie przez Wykonawcę m.in. przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, przepisów ochrony środowiska, przepisów ustawy prawo wodne oraz zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych terenu budowy i przechowywanych tam materiałów budowlanych.
7. Wszystkie materiały i urządzenia użyte do wykonania zamówienia muszą posiadać aktualne gwarancje, świadectwa, aprobaty lub certyfikaty dopuszczające do stosowania w budownictwie.
8. Okres gwarancji jakości za wady na roboty budowlane: minimum 48 miesięcy
9. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia zakresu robót podstawowych, z zastrzeżeniem, że zakres robót nie może ulec zmniejszeniu o więcej niż 30% zakresu rzeczowego lub finansowego przedmiotu zamówienia.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej od prowadzonej działalności gospodarczej na cały okres realizacji zadania w wartości odpowiadającej co najmniej wynagrodzeniu umownemu. Kopia dokumentu ubezpieczenia, o której mowa powyżej będzie dostarczona przez Wykonawcę Zamawiającemu do wiadomości najpóźniej w dniu rozpoczęcia robót budowlanych.
11. Wykonawca przedłoży w terminie do 2 dni od daty zawarcia umowy kosztorysu w formie uproszczonej określających zakres prac do wykonania na wartość przedłożonej w postępowaniu oferty oraz harmonogramu rzeczowo finansowego - przy czym kosztorys ten oraz harmonogram traktowane będą jako dokument informacyjny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 11

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 930121,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1740755,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 930121,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5210421928

7.3.3) Ulica: ul. Parzniewska 10

7.3.4) Miejscowość: Pruszków

7.3.5) Kod pocztowy: 05-800

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Całość robót za wyjątkiem prac nawierzchniowych bitumicznych. Nazwa podwykonawcy zostanie podana na etapie realizacji.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 930121,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin zakończenia robót: do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
2025-12-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane