KCOR/ZP/1/2025 - Odnowienie subskrypcji on – line (wraz z aplikacja mobilną) na dostęp do „Wytycznych dla lekarzy kierujących na badania obrazowe”
KRAJOWE CENTRUM OCHRONY RADIOLOGICZNEJ W OCHRONIE ZDROWIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00600810
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00600810/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-12-16 07:10
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c63e1e21-108e-4caa-bcd9-3df2e46af70d
- Identyfikator
- 7262542875
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00600810 z dnia 2025-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
KCOR/ZP/1/2025 - Odnowienie subskrypcji on – line (wraz z aplikacja mobilną) na dostęp do „Wytycznych dla lekarzy kierujących na badania obrazowe”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAJOWE CENTRUM OCHRONY RADIOLOGICZNEJ W OCHRONIE ZDROWIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100227700
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Smugowa 6
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-433
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kcor@kcor.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kcor.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
KCOR/ZP/1/2025 - Odnowienie subskrypcji on – line (wraz z aplikacja mobilną) na dostęp do „Wytycznych dla lekarzy kierujących na badania obrazowe”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c63e1e21-108e-4caa-bcd9-3df2e46af70d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00600810
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00253217/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Odnowienie subskrypcji na dostęp on - line do "Wytycznych dla lekarzy kierujących na badania obrazowe"/
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna: art. 305 ust. 1, w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1b ustawy Prawo Zamówień Publicznych - Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności - dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Wyłączne prawa licencyjne do publikacji „Wytyczne dla lekarzy kierujących na badania obrazowe” posiada The Royal College of Radiologists”. W związku z powyższym nie ma możliwości powierzenia realizacji zamówienia innemu Wykonawcy. (...)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KCOR/ZP/1/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Odnowienie subskrypcji on – line (wraz z aplikacja mobilną) na dostęp do „Wytycznych dla lekarzy kierujących na badania obrazowe”
4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118800,00 GBP
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: The Royal College of Radiologists
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 211540
7.3.3) Ulica: 63 Lincoln's Inn Fields
7.3.4) Miejscowość: London
7.3.5) Kod pocztowy: W2CA 3JW
7.3.7.) Kraj: Wielka Brytania
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118800,00 GBP
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-10-01 do 2027-09-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
dot. 3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki: (...) „Wytyczne dla lekarzy kierujących na badania obrazowe” stanowią przystępne i najbardziej aktualne kompendium wiedzy na temat stosowania określonych medycznych procedur radiologicznych w konkretnych przypadkach klinicznych. Zawierają informacje i praktyczne wskazówki wspierające lekarzy klinicystów w wyborze najwłaściwszego badania obrazowego dla danego problemu diagnostycznego. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i lekarzy specjalistów. Powszechna dostępność „Wytycznych” dla środowiska medycznego umożliwia stosowanie w praktyce, aktualizowanych na bieżąco i opartych na dowodach medycznych (evidence based medicine), zaleceń dla lekarzy kierujących na badania, obejmujących różne techniki obrazowania medycznego, w tym wykorzystujące promieniowanie jonizujące. Dodatkowo planowana jest interaktywność witryny, gdzie lekarz będzie mógł wprowadzić określoną charakterystykę oraz stan pacjenta (np. wiek, płeć, temperaturę ciała itp.), a system rekomendacji dostarczy listę najbardziej prawdopodobnych problemów diagnostycznych. Użytkownicy witryny, w tym jednostki medyczne, zespoły lekarskie itp., będą również mogli zgłaszać do systemu własne komentarze i uwagi w stosunku do wytycznych, w tym uwzględniające aktualne możliwości i lokalną lub regionalną specyfikę systemu opieki zdrowotnej, np. dostępność określonych urządzeń diagnostycznych, aktualne ograniczenia związane z COVID-19 i inne. Wsparcie dla lekarzy w formie zaleceń zawartych w „Wytycznych” przyczyni się w istotny sposób do optymalizacji ekspozycji pacjentów na promieniowanie jonizujące w Polsce i docelowo pozwoli zredukować liczbę niepotrzebnie wykonywanych badań obrazowych. Powszechny dostęp do „Wytycznych” pozwala również osobom kierującym na badania obrazowe na dokonanie wyboru optymalnej metody diagnostycznej, której wynik dostarczy informacji, który przyczyni się do prawidłowego rozpoznania lub wykluczenia choroby, oceny jej przebiegu i postępów leczenia lub uzyska się zamierzony efekt terapeutyczny (Art. 33c, ust. 4 ustawy Prawo atomowe). Na rynku nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne ani rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.| 2025-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |