Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Dębowiec w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

GMINA DĘBOWIEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00601824
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00601824/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-16 10:39
Lokalizacja
Dębowiec, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-69f52893-1abe-48c3-a724-f15b5ea7ec04
Identyfikator
6851950851
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty drogowe

Wykonawcy

2 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W JAŚLE38-200 Jasło, PL · lot 0
281 446,66 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-MOSTOWYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W JAŚLE38-200 Jasło, PL · lot 1
411 364,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00601824 z dnia 2025-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Dębowiec w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĘBOWIEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440318

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 101

1.5.2.) Miejscowość: Dębowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-220

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: (13) 44 13 028

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@debowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.debowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1213960

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Dębowiec w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69f52893-1abe-48c3-a724-f15b5ea7ec04

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00601824

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00530005

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.17.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 787535,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nazwa zamówienia: „Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Dębowiec w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych”.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie
dróg wewnętrznych zlokalizowanych na terenie Gminy Dębowiec, mając na celu naprawę zniszczeń/uszkodzeń w infrastrukturze drogowej, które wystąpiły w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej
Część 1 – „Przebudowa drogi "k.Więcka w kierunku Dobryni" dz. nr ewid. 3477 w km 0+000 - 0+550 w Cieklinie”
Zadanie polegało będzie na przebudowie odcinka drogi wewnętrznej „k. Więcka w kierunku Dobryni” nr ewid. 3477 w miejscowości Cieklin w kilometrażu 0+00 – 0+550, w tym:
1) W ramach kosztów kwalifikowanych:
- ścinanie poboczy mechanicznie;
- profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni ;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych 0-31,5 mm o łącznej grubości 20 cm po zagęszczeniu;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa profilowa)
o grubości 4 cm po zagęszczeniu;
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna)
o grubości 5 cm po zagęszczeniu;
- uzupełnienie poboczy mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm;
- wyprofilowanie zjazdów mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm z uwagi na podniesienie niwelety jezdni po wykonanej przebudowie.
2) W ramach kosztów niekwalifikowanych:
- ręczne ścinanie i karczowanie – usunięcie zakrzaczeń z rowu;
- oczyszczenie rowu z namułu wraz z wyprofilowaniem skarp;
- oczyszczenie przepustów z namułu.

Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Dokumentacja Projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. W skład dokumentacji wchodzą: przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, mapy poglądowe, zgłoszenia robót. Wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać wspólnie i ich treść traktować jako wzajemnie się uzupełniające. Dla przebudowywanych odcinków dróg Zamawiający dokonał zgłoszenia robót budowlanych do Starosty Jasielskiego oraz uzyskał zaświadczenie o braku sprzeciwu co do wykonania robót budowlanych.

Tam, gdzie w OPZ lub pozostałej dokumentacji, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych
w OPZ i dokumentacji oraz – w przypadku wskazania pochodzenia materiałów lub rozwiązań – odpowiadają kryteriom wskazanym każdorazowo przez Zamawiającego w celu oceny równoważności.
Szczegóły opisano w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 333933,65 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Nazwa zamówienia: „Przebudowa dróg wewnętrznych na terenie Gminy Dębowiec w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych”.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie
dróg wewnętrznych zlokalizowanych na terenie Gminy Dębowiec, mając na celu naprawę zniszczeń/uszkodzeń w infrastrukturze drogowej, które wystąpiły w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej.

Część 2 – „Przebudowa drogi "na Rusnaka" dz. nr ewid. 2245,2243, 2244, 2247, 2241 w km 0+000 - 0+675 w Dębowcu”
Zadanie polegało będzie na przebudowie drogi „na Rusnaka” nr ewid. 2245,2243, 2244, 2247, 2241 w miejscowości Dębowiec w km 0+000 – 0+675, w tym:
1) Zakres nr 1 w ramach kosztów niekwalifikowanych – „Przebudowa drogi „na Rusnaka” dz. nr ewid. 2245, 2243, 2244 w km 0+000 - 0+185 w Dębowcu”, w tym:
- ścinanie poboczy mechanicznie;
- profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni ;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych 0-31,5 mm o łącznej grubości 20 cm po zagęszczeniu;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa profilowa) o grubości 4 cm po zagęszczeniu;
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna) o grubości
5 cm po zagęszczeniu;
- uzupełnienie poboczy mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm;
- wyprofilowanie zjazdów mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm z uwagi na podniesienie niwelety jezdni po wykonanej przebudowie.
2) Zakres nr 2 w ramach kosztów kwalifikowanych – „Przebudowa drogi "na Rusnaka" dz. nr ewid. 2244, 2247, 2241 w km 0+185 - 0+675 w Dębowcu”, w tym:
- ścinanie poboczy mechanicznie;
- rozebranie pobocza lewostronnego na poszerzeniu jezdni na głębokość 60 cm;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych (warstwa dolna, mieszanka tłuczniowa 0-63 mm) o grubości 35 cm po zagęszczeniu – na poszerzanym odcinku;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych (warstwa górna, mieszanka klińcowa 0-31,5 mm) o grubości 25 cm po zagęszczeniu – na poszerzanym odcinku;
- rozebranie jezdni w miejscu przełomu na głębokość 30 cm;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych (warstwa dolna, mieszanka tłuczniowa 0-63 mm) o grubości 30 cm po zagęszczeniu – w miejscu przełomu;
- profilowanie i zagęszczenie podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni ;
- wykonanie podbudowy z kruszyw łamanych 0-31,5 mm o łącznej grubości 20 cm po zagęszczeniu;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa profilowa) o grubości 4 cm po zagęszczeniu;
- skropienie nawierzchni drogowej asfaltem;
- rozłożenie siatki o wytrzymałości 50x50 kN – w miejscu przełomu oraz na poszerzanym odcinku;
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa ścieralna) o grubości
5 cm po zagęszczeniu;
- uzupełnienie poboczy mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm;
- wyprofilowanie zjazdów mieszanką z kruszyw łamanych 0-31,5 mm z uwagi na podniesienie niwelety jezdni po wykonanej przebudowie.


Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia dla wszystkich części zamówienia zawiera „Opis przedmiotu zamówienia” (OPZ), stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz Dokumentacja Projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. W skład dokumentacji wchodzą: przedmiary robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, mapy poglądowe, zgłoszenia robót. Wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać wspólnie i ich treść traktować jako wzajemnie się uzupełniające. Dla przebudowywanych odcinków dróg Zamawiający dokonał zgłoszenia robót budowlanych do Starosty Jasielskiego oraz uzyskał zaświadczenie o braku sprzeciwu co do wykonania robót budowlanych.


Tam, gdzie w OPZ lub pozostałej dokumentacji, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych opisywanym pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych
w OPZ i dokumentacji oraz – w przypadku wskazania pochodzenia materiałów lub rozwiązań – odpowiadają kryteriom wskazanym każdorazowo przez Zamawiającego w celu oceny równoważności.

Szczegóły opisano w Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.) Wartość części: 453602,32 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 281446,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 389766,93 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 281446,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 685-19-49-581

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 30

7.3.4) Miejscowość: Jasło

7.3.5) Kod pocztowy: 38-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 281446,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 411364,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 549929,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 411364,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 685-19-49-581

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 30

7.3.4) Miejscowość: Jasło

7.3.5) Kod pocztowy: 38-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 411364,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane