„dostawa 1 szt. nowego samochodu dostawczego typ furgon - (z napędem 4x4)” - wolna ręka art. 305 ust. 2 Ustawy Pzp

KRAKOWSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00601952
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00601952/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-16 10:58
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-622fc807-4f45-4bca-b168-2c3d45eec2bf
Identyfikator
6751198968
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy z napędem na 4 koła

Wykonawcy

1 przyznane

MAN TRUCK & BUS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄNadarzyn, PL · lot 0
249 690 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00601952 z dnia 2025-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„dostawa 1 szt. nowego samochodu dostawczego typ furgon - (z napędem 4x4)” - wolna ręka art. 305 ust. 2 Ustawy Pzp

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KRAKOWSKIE POGOTOWIE RATUNKOWE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351564854

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. św. Łazarza 14

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-530

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kpr.med.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kpr.med.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„dostawa 1 szt. nowego samochodu dostawczego typ furgon - (z napędem 4x4)” - wolna ręka art. 305 ust. 2 Ustawy Pzp

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-622fc807-4f45-4bca-b168-2c3d45eec2bf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00601952

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00658868/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.16 dostawa samochodu dostawczego typ furgon (z napędem 4x4)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00528322

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ppostępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie z wolnej ręki o wartości mniejszej niż progi unijne na podstawie art. 305 ust. 2 Ustawy Pzp
Postępowanie było przeprowadzono w trybie 275 ust. 1 ustawy Pzp -Zamawiający nie wyłonił wykonawcy - nie złożono żadnej oferty – postępowanie zostało unieważnione w dniu 07.11.2025 na podstawie art. 255 pkt. 1) ustawy Pzp - nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;
Wobec powyższego Zamawiający podjął decyzję o przeprowadzeniu postępowania w trybie wolnej ręki
z art. 305 ust. 2 Ustawy Pzp „Wolna ręka”, z przeprowadzeniem negocjacji z jednym Wykonawcą:
MAN TRUCK & BUS POLSKA SP. Z O.O., WOLICA, AL. KATOWICKA 9, 05-830 NADARZYN.
Na podstawie art. 257 pkt 1) ustawy Pzp Zamawiający informuje, że w razie nie przyznania mu środków publicznych przeznaczonych na sfinansowanie całości lub części niniejszego zamówienia postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostanie unieważnione

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-a9a0d794-2e5a-4c9f-a787-998939d558ec

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 32/S-DOST/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 203252,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest:
Dostawa do wskazanej siedziby Zamawiającego fabrycznie nowego, nie używanego nie będącego pojazdami demonstracyjnymi, samochodu dostawczego typ furgon (z napędem 4x4).
Pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w 2025 r.
Dopuszczalny odbiór pojazdu w salonie Wykonawcy na terenie aglomeracji krakowskiej.
2. Szczegółowe wymagania techniczne opisane zostały w załączniku do zaproszenia od negocjacji: nr 2, zamówienia- OPZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34113000-2 - Pojazdy z napędem na 4 koła

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249690,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 249690,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249690,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5342169325

7.3.3) Ulica: al. Katowicka 9 Wolica

7.3.4) Miejscowość: Nadarzyn

7.3.5) Kod pocztowy: 05-830

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249690,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-10
2025-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy