366.2025 Usługa nieograniczonego sieciowego dostępu do bazy SAGE PREMIER ze wszystkich stanowisk komputerowych UJ oraz stanowisk komputerowych spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu autentykacji.
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00601969
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00601969/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-12-16 11:00
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e6130ea1-8096-4c08-937b-a37871abf5e0
- Identyfikator
- 6750002236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00601969 z dnia 2025-12-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
366.2025 Usługa nieograniczonego sieciowego dostępu do bazy SAGE PREMIER ze wszystkich stanowisk komputerowych UJ oraz stanowisk komputerowych spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu autentykacji.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gołębia 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 663-39-06
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka3.baran@uj.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
366.2025 Usługa nieograniczonego sieciowego dostępu do bazy SAGE PREMIER ze wszystkich stanowisk komputerowych UJ oraz stanowisk komputerowych spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu autentykacji.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6130ea1-8096-4c08-937b-a37871abf5e0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00601969
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00342145/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.27 Zakup usługi sieciowego dostępu do elektronicznych czasopism wydawnictwa SAGE Publications Ltd na 2026 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00569645
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Baza SAGE PREMIER, wydawana i dystrybuowana na zasadzie wyłączności przez SAGE Publication Ltd. w Londynie, obejmujące kolekcje Humanites and Social Sciences oraz Science, Technology and Medicine. Baza ma charakter unikatowy i obejmuje czasopisma posiadające wysoki stopień impact factor w bazie Journal Citation Reports (Clarivate Analytics), jak również zawarte w ministerialnych listach czasopism punktowanych. Przystąpienie do subskrypcji SAGE PREMIER jest spełnieniem długoletnich dezyderatów środowiska naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ocenie Zamawiającego, zastosowanie trybu z wolnej ręki uznaje się w pełni za zasadne, gdyż wiąże się w nierozerwalny sposób ze wskazanymi expressis verbis w art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy PZP przesłankami, a mianowicie udzieleniem zamówienia publicznego jedynemu wykonawcy, który z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów, może zrealizować przedmiotowe zamówienie.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 80.272.366.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 32122,00 GBP
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie wykonawcy w zakresie zapewnienia usługi nieograniczonego sieciowego dostępu do bazy SAGE PREMIER, ze wszystkich stanowisk komputerowych UJ oraz stanowisk komputerowych spoza sieci uczelnianej za pomocą systemu autentykacji, według zestawienia podanego w Załączniku A (2) do Zaproszenia. Zamówienie finansowane jest w ramach: Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości – Uczenia Badawcza: https://id.uj.edu.pl/wniosek. który realizowany jest z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, umowa nr 06/IDIB/2019/94 z dnia 16/12/2019 wraz z aneksem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sage Publications Ltd.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Registered in England No.1017514
7.3.3) Ulica: 1 Oliver’s Yard, 55 City Road
7.3.4) Miejscowość: London, EC1Y1SP, UK
7.3.7.) Kraj: Wielka Brytania
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 32122,00 GBP
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający dokonał weryfikacji wykonawcy w zakresie, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.) .Zamówienie finansowane jest w ramach: Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości – Uczenia Badawcza: https://id.uj.edu.pl/wniosek. który realizowany jest z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, umowa nr 06/IDIB/2019/94 z dnia 16/12/2019 wraz z aneksem.
| 2025-12-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |