Wymiana energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne LED

Miasto Ustroń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00602800
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00602800/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-16 12:55
Lokalizacja
Ustroń, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-31f83d25-48ab-4052-997a-354cdf7c3c6d
Identyfikator
5482407434
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Lampy i oprawy oświetlenioweLatarnie uliczneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty instalacyjne elektryczneWykonywanie badań

Wykonawcy

1 przyznane

SPIE ENERGY POLAND SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
530 398,14 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00602800 z dnia 2025-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Wymiana energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne LED

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ustroń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182344

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Ustroń

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338579300

1.5.8.) Numer faksu: +48338579330

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ustron.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ustron.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-31f83d25-48ab-4052-997a-354cdf7c3c6d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne LED

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-31f83d25-48ab-4052-997a-354cdf7c3c6d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00602800

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00034061/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Wymiana energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne LED

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00520453

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.37.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 749222,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z modernizacją istniejącego oświetlenia ulicznego na terenie gminy Ustroń poprzez wymianę (415 szt.) opraw sodowych oraz rtęciowych na oprawy typu LED wraz z osprzętem, na istniejącej sieci skojarzonej oraz wydzielonej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Wymiana energochłonnych opraw oświetleniowych na oprawy energooszczędne LED”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wymianę istniejących opraw drogowych na opraw LED wraz z przewodami zasilającymi, zaciskami oraz kompletnymi oprawami bezpiecznikowymi, złączami słupowymi i bezpiecznikami na sieci kablowej wydzielonej, a także napowietrznej skojarzonej i wydzielonej – 408 szt.,
2) wymianę istniejących opraw parkowych (w tym ozdobnych) na oprawy LED wraz z przewodami zasilającymi, złączami słupowymi i bezpiecznikami na sieci wydzielonej kablowej – 7 szt.,
3) obligatoryjne zastosowanie opraw LED posiadających system identyfikacji, umożliwiający pobieranie informacji serwisowych za pomocą darmowej aplikacji dostępnej na smartfony,
4) zastosowanie do zasilania opraw przewodów typu YKY 2x2,5 w podwójnej izolacji na napięcie min. 750V,
5) wymianę wysięgników w przypadku złego stanu technicznego. Wysięgniki muszą spełniać wszelkie postanowienia obowiązujących norm w zakresie wymaganej wytrzymałości ze względu na występujące strefy wiatrowe. Należy stosować wysięgniki ocynkowane lub aluminiowe.
6) w przypadku, gdy zaistnieje konieczność dodatkowej wymiany wysięgnika z uwagi na zły stan techniczny, Wykonawca musi dokonać wymiany na nowe na własny koszt. Długość wysięgników oświetlenia drogowego należy dobrać zgodnie z zestawieniami stanowiącymi załącznik nr 6a do SWZ. Wysięgniki muszą spełniać wszelkie postanowienia obowiązujących norm w zakresie wymaganej wytrzymałości ze względu na występujące strefy wiatrowe. Należy stosować wysięgniki ocynkowane lub aluminiowe.
7) okrzesanie gałęzi wokół opraw, stanowisk słupowych (jeżeli zajdzie taka potrzeba),
8) utylizację materiału z demontażu,
9) wykonanie pomiarów m. in współczynnika tgɸ,
10) sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w aktualnych załącznikach nr 6 i nr 6a do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34928530-2 - Latarnie uliczne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

71355200-3 - Wykonywanie badań

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 530398,14 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1021631,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 530398,14 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPIE Energy Poland S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9571045638

7.3.3) Ulica: Marynarki Polskiej 87

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-557

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 530398,14 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-22
2025-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy