Remont obiektów sportowych poszkodowanych w wyniku nawalnych opadów deszczu wraz z gradobiciem, które wystąpiły dnia 20 maja 2024 r.
Miasto Gniezno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00604286
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00604286/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-12-17 08:08
- Lokalizacja
- Gniezno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-38cfe17a-2337-4870-a1d5-3dd95c93bf3f
- Identyfikator
- 7841001591
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00604286 z dnia 2025-12-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont obiektów sportowych poszkodowanych w wyniku nawalnych opadów deszczu wraz z gradobiciem, które wystąpiły dnia 20 maja 2024 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gniezno
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Gnieźnie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630189018
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lecha 6
1.5.2.) Miejscowość: Gniezno
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-200
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gniezno.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gniezno.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38cfe17a-2337-4870-a1d5-3dd95c93bf3f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont obiektów sportowych poszkodowanych w wyniku nawalnych opadów deszczu wraz z gradobiciem, które wystąpiły dnia 20 maja 2024 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38cfe17a-2337-4870-a1d5-3dd95c93bf3f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00604286
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038411/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.34 Remont obiektów sportowych poszkodowanych w wyniku nawalnych opadów deszczu wraz z gradobiciem, które wystąpiły dnia 20 maja 2024 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00480291
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WAO.Z.271.6.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie dachu budynku wraz z wymianą pokrycia dachowego, wykonaniem nowych obróbek blacharskich oraz usunięciem skutków przecieków wewnątrz budynku trzech obiektów sportowych poszkodowanych w wyniku nawalnych opadów deszczu wraz z gradobiciem, które wystąpiły dnia 20 maja 2024 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261420-4 - Uszczelnianie dachu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły trzy ofert y , które zostały wycenione na kwoty1. 1 263 736,00 zł złożona przez firmę TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44 190 Knurów 2,
2. 1454 685,23 zł złożona przez firmę Quatra Forms Sp. z o.o., ul. Lecha 6, 62 025 Kostrzyn,
3.548 693,72 zł złożona przez Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Jarzembowski,ul. Nowa 45, 62 220 Niechanowo.
Zamawiający w dniu 20.11 .202 5 r. poinformował, że w wyniku przeprowadzonego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną
przez Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Jarzembowski, ul. Nowa 45, 62 220 Niechanowo, zgodnie
z art. 239 ust. 1 ustawy P zp , ponieważ oferta jest najkorzystniejsza z punktu widzenia kryteriów oceny
ofert i spełnia wszystkie warunki postawione w specyfikacji warunków zamówienia.
Jednakże w dniu 04.12.2025 r. Zakład Ogólnobudowlany Mirosław Jarzembowski, ul. Nowa 45, 62-220 Niechanowo złożył oświadczenie o odstąpieniu od podpisania umowy uzasadniając rezygnację brakiem możliwości realizacji zamówienia z powodu krótkiego terminu realizacji zadania oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Z uwagi na fakt, iż wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, a pozostałe dwie oferty znacząco przewyższają kwotę jaką zamawiający przeznaczył na realizację zadania, zamawiający zmuszony jest do unieważnienia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Pzp.
| 2025-12-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |