Budowa drogi gminnej – droga nr 2b – odc. 1 i odc. 2 w ramach prac poscaleniowych w obrębie Turza gmina Łazy

Powiat Zawierciański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00490958
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00490958/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-09 14:58
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-053e9805-2a3b-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
6492296830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
735 417 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00490958 z dnia 2024-09-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej – droga nr 2b – odc. 1 i odc. 2 w ramach prac poscaleniowych w obrębie Turza gmina Łazy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/941271

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi gminnej – droga nr 2b – odc. 1 i odc. 2 w ramach prac poscaleniowych w obrębie Turza gmina Łazy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-053e9805-2a3b-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00490958

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00068558/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Wykonanie dróg poscaleniowych Turza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00381259

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0029/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4656579,37 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1261379,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj” pod nazwą: „Budowa drogi gminnej – droga nr 2b – odc. 1 i odc. 2 w ramach prac poscaleniowych w obrębie Turza gmina Łazy”. (dalej: Projekt).
Zamówienie realizowane jest w ramach inwestycji ,,Budowa lub przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalania”, z operacji pn.: „Scalenie gruntów rolnych we wsi Turza, gmina Łazy, Powiat Zawierciański” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Przedmiot zamówienia dotyczy w szczególności zaprojektowania i wykonania robót budowlanych obejmujących:
1) budowę nowej drogi,
2) udrożnienie bądź budowę i przebudowę przepustów pod drogami,
3) budowę i przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych,
4) wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją,
5) przebudowę i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu.
Szczegółowy opis zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.
Zakres zamówienia został podzielony na dwa etapy, które obejmują:
1) Etap I: na podstawie programu funkcjonalono-użytkowego sporządzenie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla przedmiotowej inwestycji wraz uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na ich realizację (pozwolenia na budowę lub/i zgłoszenia robót budowlanych),
2) Etap II: wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonej dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznych; zamówienie obejmuje nadzór autorski projektanta nad realizacją robót budowlanych na Etapie II.
Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji jakości na roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia (w tym materiały i urządzenia) na okres 60 miesięcy, który rozpocznie swój bieg od dnia podpisania Protokołu odbioru końcowego.
Przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia (od dnia podpisania umowy do dnia odbioru końcowego) Wykonawca musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody materialne (mienie osób trzecich i mienie powierzone) powstałe w związku z realizacją zadania i na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż wartość przyszłej umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia do realizacji niniejszego zamówienia pojazdów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 735417,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2050000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 735417,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane INVEST Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6751488560

7.3.3) Ulica: Siedleckiego 13/37

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-536

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 735417,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-11-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-09-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane