Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych dla Gminy Świebodzin w 2025 r. w ramach dotacji na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

Gmina Świebodzin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00606139
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00606139/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-17 12:55
Lokalizacja
Świebodzin, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d43469ea-8907-48e4-99a8-bfc231b1d967
Identyfikator
9270009197
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

GeneratoryJednostki prądotwórcze

Wykonawcy

1 przyznane

WEST4RENT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiebodzin, PL · lot 0
297 848,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00606139 z dnia 2025-12-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych dla Gminy Świebodzin w 2025 r. w ramach dotacji na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świebodzin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Świebodzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.swiebodzin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.swiebodzin.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1225431

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych dla Gminy Świebodzin w 2025 r. w ramach dotacji na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d43469ea-8907-48e4-99a8-bfc231b1d967

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00606139

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037725/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych dla Gminy Świebodzin w 2025 r. w ramach dotacji na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00567575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych dla Gminy Świebodzin w 2025 r. w ramach dotacji na realizację Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
na lata 2025-2026.

Wymagania ogólne:
 Przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowe oraz wykonany zgodnie z normami UE tj., posiadać certyfikat CE, zgodność z dyrektywą 2006/42/WE i normą PN-EN ISO 8528. Producent musi mieć ISO 9001. oraz karty gwarancyjne i niezbędne instrukcje w języku polskim, które należy dostarczyć najpóźniej w dniu podpisania protokołu odbioru niniejszego zadania.
 Wykonawca uwzględni w swojej ofercie wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu umowy,
a w szczególności koszty zakupu, należytego zabezpieczenia przedmiotu zamówienia na czas dostawy, dostawy, rozładunku na terenie Świebodzina, Gmina Świebodzin, woj. lubuskie. Ponadto Wykonawca zutylizuje we własnym zakresie wszelkie odpady (w tym opakowania) powstałe podczas realizacji niniejszego zadania. Oferta ponadto powinna uwzględniać koszt wykonania wszelkich innych usług dodatkowych niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia na koszt i ryzyko Wykonawcy.
 Odpowiedzialność za szkody powstałe podczas transportu i rozładunku przedmiotu dostawy ponosi Wykonawca.
 Dostarczony przedmiot umowy będzie gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem.
 Wykonawca przeszkoli wskazanych pracowników.
 Gwarancja 36 miesięcy.
 Serwis w ciągu 48 godzin – wykonawca wskazuje firmę, NIP, adres i oświadczenie firmy że się podejmie tego zadania.
 Pierwszy rozruch urządzenia i przegląd techniczny w cenie wraz z uzupełnieniem płynów i materiałów eksploatacyjnych.
 Przedmiot zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne i ilościowe określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Wskazane parametry techniczne i funkcjonalne należy traktować jako wymagania minimalne.

2. Szczegółowe minimalne wymagania zostały określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31120000-3 - Generatory

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297848,81 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 462000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 297848,81 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: West4Rent Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON:366453005

7.3.3) Ulica: ul. Sikorskiego 9/1

7.3.4) Miejscowość: Świebodzin

7.3.5) Kod pocztowy: 66-200

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 297848,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-23
2025-12-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy