Wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego nr 138 „Odbudowa i naprawa elementów małej architektury w Parku im. Rydza Śmigłego na Powiślu”.

Miasto Stołeczne Warszawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00606902
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00606902/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-17 14:37
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b0cd750-050e-4a11-86e4-fcd0ffb2d094
Identyfikator
5213748392
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchniUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie terenu pod budowęUsługi architektoniczne i podobneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00606902 z dnia 2025-12-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego nr 138 „Odbudowa i naprawa elementów małej architektury w Parku im. Rydza Śmigłego na Powiślu”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa

1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365421948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hożej 13A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-528

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zzw.waw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zzw.waw.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b0cd750-050e-4a11-86e4-fcd0ffb2d094

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego nr 138 „Odbudowa i naprawa elementów małej architektury w Parku im. Rydza Śmigłego na Powiślu”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b0cd750-050e-4a11-86e4-fcd0ffb2d094

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00606902

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00545947

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 91/TP/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 399873,88 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego nr 138 „Odbudowa i naprawa elementów małej architektury w Parku im. Rydza Śmigłego na Powiślu”.
2. Zakres prac obejmuje przebudowę elementów położonych na osi Alei Bobkowskiego, na terenie Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w dzielnicy Śródmieście - krąg taneczny wraz z podium dla orkiestry oraz murek ogradzający park w rejonie ulic Hoene-Wrońskiego, Górnośląskiej i Rozbrat. W ramach prac Wykonawca wykona badania wymagane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz dokumentację powykonawczą.
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami (dokumentacją projektową).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) w zw. z art. 266 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, pn.: „Wykonanie wszelkich robót budowlanych i prac w związku z realizacją projektu z Budżetu Obywatelskiego nr 138 „Odbudowa i naprawa elementów małej architektury w Parku im. Rydza Śmigłego na Powiślu” do dnia otwarcia, tj. 08.12.2025, do godz. 11:30 wpłynęła jedna oferta. Została złożona przez Wykonawcę SORTED SP. Z O. O., Chyliczki, ul. Wschodnia 27B 05-500 Piaseczno, na kwotę brutto: 923 730,00 zł. Złożona w postępowaniu oferta znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zaś Zamawiający nie może zwiększyć ww. kwoty do ceny oferty. Zamawiający na sfinansowanie zamówienie przeznaczył kwotę 491 844,87 zł, a zaoferowana przez Wykonawcę cena jest o 431 885,13 zł wyższa od kwoty, którą dysponuje Zamawiający. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.
2025-12-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane