Budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych w miejscowości Kołaczków

Gmina Opinogóra Górna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00607805
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00607805/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-18 08:56
Lokalizacja
Opinogóra Górna, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-10bd505f-4186-462b-bfb4-a5e0fa690579
Identyfikator
5661868809
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Budowa obiektów inżynierii wodnejRoboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie usuwania gleby

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00607805 z dnia 2025-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych w miejscowości Kołaczków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opinogóra Górna

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Opinogóra Górna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130378344

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Z. Krasińskiego 4

1.5.2.) Miejscowość: Opinogóra Górna

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-406

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugopinogora@bip.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.ugopinogora.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-10bd505f-4186-462b-bfb4-a5e0fa690579

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych w miejscowości Kołaczków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10bd505f-4186-462b-bfb4-a5e0fa690579

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00607805

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00035133/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych w miejscowości Kołaczków

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie „Budowa zbiornika retencyjnego wód opadowych w miejscowości Kołaczków” jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00559942

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIOŚ.Z.271.20.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1024152,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest budowa zbiornika wodnego zasilanego wodami gruntowymi, opadowymi, wodami ze spływu powierzchniowego oraz wodami powierzchniowymi rzeki Sona o powierzchni 0,8 ha, i rozpiętości czaszy 230 na 45 metrów, zlokalizowanego na działce o nr ew. 35 w obrębie ewidencyjnym 0013 Kołaczków, gm. Opinogóra Górna, pow. ciechanowski, woj. mazowieckie. Planowany do budowy zbiornik wodny ma pełnić funkcję retencyjną – jego zadaniem będzie przejmowanie nadmiaru wód gruntowych gromadzących się w zaniżeniu terenu na działce nr 35 jak również przejmowanie nadmiaru wód pobliskiej rzeki Sona.
Przedmiot zamówienia obejmuje :
1) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu obejmującej planowaną budowę zbiornika wodnego wraz z urządzeniami towarzyszącymi;
2) przygotowanie kompleksowej dokumentacji środowiskowej dla planowanego przedsięwzięcia celem uzgodnienia z właściwym organem ds. środowiskowych (uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w sytuacji w której będzie to wymagane);
3) opracowanie operatu wodnoprawnego dla wykonania urządzeń wodnych a także dla usług wodnych polegających na poborze wód rzeki Sona dla celów utrzymania poziomu wody w zbiorniku oraz zrzutu nadmiaru wód do rzeki Sona;
4) zawarcie w imieniu Zamawiającego, na podstawie uprzednio uzyskanego pozwolenia wodnoprawnego umowy użytkowania gruntu pokrytego powierzchniowymi wodami płynącymi z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Warszawie;
5) opracowanie Projektu Budowlanego dla budowy zbiornika;
6) opracowanie Projektu Technicznego/Projektu Wykonawczego będących uszczegółowieniem rozwiązań projektowych zawartych w dokumentacji – Projekt Budowlany;
7) uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów;
8) o ile okaże się to konieczne uzyskanie niezbędnych odstępstw od obowiązujących przepisów;
9) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (jeśli będzie wymagana);
10) uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego/zgody wodnoprawnej;
11) uzyskanie pozwolenia na budowę;
12) sporządzenie przedmiaru robót oraz kosztorysu dla poszczególnych elementów robót, pełnienie nadzoru autorskiego;
13) uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu niezbędnej dokumentacji dotyczącej odbioru przedmiotu zamówienia;
14) sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót według wymagań zawartych w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U 2021 poz. 2454);
15) sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót budowlanych, sporządzonego w kwotach brutto z podziałem na tygodnie i miesiące;
16) wykonanie robót budowlanych na podstawie sporządzonego projektu i specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót.
Szczegółowy opis elementów przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 7 do swz Program funkcjonalno-użytkowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Rozpatrując pytania do postępowania zamawiający chcąc wprowadzić zmiany będzie uzgadniał z instytucją współfinansującą inwestycję możliwość wprowadzenia zmian do dokumentacji, w tym zmiany terminu wykonania i rozliczenia zadania. W związku z tym dalsze prowadzenie przedmiotowego postępowania na określonych warunkach było niezasadne.
2025-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane