Bieżące utrzymanie sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych w roku 2026

GMINA HERBY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00608325
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00608325/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-18 10:19
Lokalizacja
Herby, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2a7d7df8-0a63-488e-bb88-dff6d797107e
Identyfikator
5751865335
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

CEZARY SUKIENNIKKochanowice, PL · lot 0
566 062,17 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00608325 z dnia 2025-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych w roku 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA HERBY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398439

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Lubliniecka 33

1.5.2.) Miejscowość: Herby

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-284

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 343574100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: infrastruktura@herby.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.herby.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminaherby.ezamawiajacy.pl/pn/HERBY/demand/247199/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych w roku 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a7d7df8-0a63-488e-bb88-dff6d797107e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00608325

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026030/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Bieżące utrzymanie sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych w roku 2026

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00530233

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.IZ.271.25.2025.P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 342747,15 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Bieżące utrzymanie sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych w roku 2026
Zakres realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje zadanie polegające m.in. na usuwaniu awarii na sieciach i przyłączach wod-kan, wymianie przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych, wymianie odcinków sieci wod-kan oraz innych robót związanych z bieżącym utrzymanie infrastruktury wod-kan oraz ciepłowniczej.
• Długość sieci wodociągowej wynosi około 76 km i jest wykonana z PVC, PE oraz miejscami żeliwo i stal,
• Ilość przyłączy na terenie gminy wynosi około 1700 wykonanych z PVC, PE, żeliwo i stal
• Długość sieci kanalizacyjnej wynosi około 92 km, głównie PVC, miejscami PE oraz beton
Przyjmowanie zgłoszeń oraz usuwanie awarii dokonywane będzie zarówno w dni robocze, jak również w soboty i niedziele a także dni świąteczne.
Czas przystąpienia w terenie do usuwania awarii nie może przekroczyć 8h od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego

4.5.3.) Główny kod CPV: 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 566062,17 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 566062,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 566062,17 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OLDFOOGY CEZARY SUKIENNIK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751871850

7.3.3) Ulica: Wiejska 42

7.3.4) Miejscowość: Kochanowice

7.3.5) Kod pocztowy: 42-713

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 566062,17 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane