Usługi utrzymania infrastruktury torowo-sieciowej na terenie Gminy Ksawerów związanych z funkcjonowaniem komunikacji tramwajowej linii 41 w okresie od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 r.

Gmina Ksawerów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00609421
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00609421/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-18 12:59
Lokalizacja
Ksawerów, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a121de25-b838-4610-9244-4b79c7103d7d
Identyfikator
7311911233
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych, kolei, sprzętu drogowego i morskiego

Wykonawcy

1 przyznane

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Sp. z o. o.Łódź, PL · lot 0
681 912 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00609421 z dnia 2025-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi utrzymania infrastruktury torowo-sieciowej na terenie Gminy Ksawerów związanych z funkcjonowaniem komunikacji tramwajowej linii 41 w okresie od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ksawerów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057773

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 3h

1.5.2.) Miejscowość: Ksawerów

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-054

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: sekretariat@ksawerow.com

1.5.8.) Numer faksu: sekretariat@ksawerow.com

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ksawerow.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugminy.ksawerow.com/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi utrzymania infrastruktury torowo-sieciowej na terenie Gminy Ksawerów związanych z funkcjonowaniem komunikacji tramwajowej linii 41 w okresie od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a121de25-b838-4610-9244-4b79c7103d7d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609421

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00034411/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Utrzymanie infrastruktury tramwajowej torowo-sieciowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00562215

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp.
Podstawa faktyczna zastosowania trybu z wolnej ręki: MPK Łódź Sp. z o. o. jest jedynym przedsiębiorstwem w województwie łódzkim posiadającym wyspecjalizowaną komórkę zajmującą się całodobowym utrzymaniem infrastruktury torowo-sieciowej linii tramwajowej – Zakład Torów i Sieci. ZTiS zapewnia całodobowe dyżury oraz posiada wyspecjalizowany sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę do eksploatacji torowisk, sieci trakcyjnych oraz podstacji trakcyjnych. Podstacje trakcyjne zarządzane są w MPK-Łódź Sp. z o. o. przez wyspecjalizowane Centrum Dyspozytorni Mocy, z którą jest połączona podstacja trakcyjna Duży Skręt obsługująca odcinek ksawerowski. MPK-Łódź Sp. z o. o. zapewnia obsługę infrastruktury torowo-sieciowej na trasie linii 41 w Pabianicach i Łodzi. Trasa tramwajowa winna mieć jeden podmiot odpowiedzialny za utrzymanie ruchu, m. in. ze względów bezpieczeństwa: odcinek jednotorowy Dąbrowa-Teklin czy zasilanie wspólne z odcinkiem pabianickim.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.16.2025.JG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługi utrzymania infrastruktury torowo-sieciowej na terenie Gminy Ksawerów związanych z funkcjonowaniem komunikacji tramwajowej linii 41 w okresie od dnia 01.01.2026 do dnia 31.12.2026 r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50200000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków powietrznych, kolei, sprzętu drogowego i morskiego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 70040290

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 681912,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2025-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi