Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00609527
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00609527/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-18 13:15
Lokalizacja
Knurów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c95692fa-34f4-4c4b-80b5-d322e05fdf09
Identyfikator
9691597553
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznejEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektrycznośćOdczyty liczników

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
589 009,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00609527 z dnia 2025-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

1.3.) Oddział zamawiającego: MOSiR Knurów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276905595

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górnicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Knurów

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-193

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 330-48-10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mosirknurow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mosirknurow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c95692fa-34f4-4c4b-80b5-d322e05fdf09

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Kultura fizyczna i sport

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c95692fa-34f4-4c4b-80b5-d322e05fdf09

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609527

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037923/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00516601

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ustawa Prawo zamówień publicznych jako przesłankę zastosowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego trybu zamówienia z wolnej ręki przewiduje w art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (PZP) (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie jako nabywca energii, nie posiadając możliwości wyboru sieci, którymi zostanie przesłana zakupiona energia elektryczna, zmuszony jest do udzielenia zamówienia przedsiębiorstwu, które funkcjonuje w warunkach monopolu naturalnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MOSiR.2320.02.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 478869,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie, przy standardach jakościowych obsługi Odbiorcy oraz parametrach technicznych energii elektrycznej, określonych w obowiązujących przepisach ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. - Prawo energetyczne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz 266 z późn. zm.) oraz aktach wykonawczych do tej ustawy, oraz zgodnie z Polskimi Normami.
Punkty poboru energii elektrycznej:
1) Hala sportowa przy ul. Al. Lipowej 12A w Knurowie,
2) Pływalnia kryta „aQuarelax” przy ul. Szpitalnej 23 w Knurowie.
Prognozowane zużycie energii elektrycznej dla ww. obiektów łącznie wynosi ok. 391 185 kWh na rok, w tym:
1) Hala sportowa – 40 151 kWh na rok,
2) Pływalnia kryta „aQuarelax” – 351 034 kWh na rok.
Prognozowane zużycie energii elektrycznej nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do usługi dystrybucji energii elektrycznej w podanej wysokości.
Szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej wraz numerami PPE, objętych usługą dystrybucji, stanowi załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji.
2. Rozliczenia za usługę dystrybucji energii elektrycznej odbywać się będą wg zasad i stawek opłat zawartych w Taryfie OSD zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, w okresie rozliczeniowym miesięcznym, w oparciu o fakturę VAT wystawioną na podstawie danych z układu pomiarowo -rozliczeniowego dla miejsca dostarczenia.
3. Termin realizacji zamówienia: od: 01.01.2026r. do: na czas nieokreślony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

09310000-5 - Elektryczność

65500000-8 - Odczyty liczników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 230179216

7.3.3) Ulica: ul. PODGÓRSKA nr 25A

7.3.4) Miejscowość: KRAKÓW

7.3.5) Kod pocztowy: 31-035

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 589009,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. c.d. uzasadnienia zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki z Sekcji III ppkt 3.1.1) ogłoszenia.

Przedsiębiorstwem, do którego sieci przyłączone są punkty poboru energii elektrycznej dla potrzeb świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie, jest TAURON Dystrybucja S.A., z siedzibą przy ul. Podgórskiej 25A, 31-035 Kraków. Na mocy decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki TAURON Dystrybucja S.A. pełni funkcję Operatora Systemu Dystrybucyjnego Elektroenergetycznego i posiada koncesję na przesyłanie i dystrybucję energii elektrycznej do dnia 31 grudnia 2025 r. Obszar działania OSD wynika z udzielonej przez Prezesa URE koncesji na dystrybucję energii elektrycznej wydanej w dniu 16 listopada 1998r. nr PEE/19/2698/U/1/98/JK z późn. zm.
Powyższe okoliczności przesądzają o wyborze przez Zamawiającego trybu zamówienia z wolnej ręki oraz o tym, że zamówienie może zostać sprawnie i prawidłowo zrealizowane tylko przez jednego wykonawcę – TAURON Dystrybucja S.A.


2. Z uwagi na brak możliwości zaznaczenia w ogłoszeniu terminu realizacji na czas nieokreślony, Zamawiający informuje, że termin realizacji zamówienia określono od: 01.01.2026r. do: na czas nieokreślony.
Ponadto Zamawiający informuje, że na wykonanie przedmiotowego zamówienia zawarto z Wykonawcą dwie umowy odrębnie dla każdego obiektu. Data zawarcia umów:
1) dla obiektu: Hala sportowa przy ul. Al. Lipowej 12A w Knurowie, umowa została zawarta w dniu 01.12.2025 r.
2) dla obiektu: Pływalnia kryta „aQuarelax” przy ul. Szpitalnej 23 w Knurowie, umowa została zwarta w dniu 28.11.2025 r.
2025-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi