Remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00609593
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00609593/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-18 13:24
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad40b850-65b4-48e4-afe9-34654a3070e7
Identyfikator
6762083447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnejRoboty budowlane w zakresie opaski brzegowejWymiana nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

STAR-KOP URBAŃCZYK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCzernichów, PL · lot 0
743 907,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00609593 z dnia 2025-12-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351567031

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Westerplatte 19

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-033

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: +48 693 998 014

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bartlomiej.tatka@psp.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kmpsp-krakow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://malopolskapsp.ezamawiajacy.pl/pn/KWPSP/demand/236612/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad40b850-65b4-48e4-afe9-34654a3070e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00609593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043638/23/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00448942

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MT.2370.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 620154,44 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie
Przedmiotem zamówienia jest remont placu wewnętrznego Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Obrońców Modlina 2 w Krakowie.

Zasadniczy zakres prac:
- rozbiórki istniejącej nawierzchni zgodnie z przyjętym zakresem,
- rozbiórka krawężników, obrzeży,
- wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni oraz zabudowa krawężników i obrzeży zgodnie z przyjętym zakresem,
- regulacja wysokościowa studzienek uzbrojenia inżynieryjnego, wymiana wpustów drogowych, czyszczenie odcinków (udrażnianie) kanalizacji deszczowej,
- prace porządkowe, rekultywacja zieleni, trawnik, itp.

Prace obejmują: roboty ziemne, rozwiązania wysokościowe, przekroje konstrukcyjne, odwodnienie, roboty rozbiórkowe, korekta studzienek i wypustów.

Wszyscy pracownicy oraz osoby towarzyszące związane z pracami budowlanymi powinny być wyposażone w odzież ochronną. Należy przestrzegać Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. 2003 nr 47 poz. 401), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. 2003 nr 169 poz. 1650).

Wykonawca będzie odpowiedzialny za ochronę placu budowy oraz wszystkich materiałów i elementów wyposażenia użytych do realizacji robót od chwili rozpoczęcia do ostatecznego odbioru robót. Przez cały ten okres urządzenia lub ich elementy będą utrzymane w sposób satysfakcjonujący Zamawiającego. Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych należy wykonać wszystkie niezbędne zabezpieczenia, (oznakowanie i ogrodzenie terenu robót), zgromadzić niezbędne narzędzia i sprzęt.
Opracowany przez Wykonawcę projekt organizacji robót musi być dostosowany do charakteru i zakresu przewidywanych do wykonania robót (remont placu na terenie funkcjonującej Jednostki). Ma on zapewnić zaplanowany sposób realizacji robót, w oparciu o zasoby techniczne, ludzkie i organizacyjne, które zapewnią realizację robót zgodnie z OPZ i instrukcjami Zamawiającego oraz harmonogramem robót.
Zamawiający informuję, że roboty budowlane będą wykonywane w obiekcie czynnym
w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia prac w sposób
umożliwiający normalne korzystanie z reszty pomieszczeń znajdujących się w budynku.

Szczegółowy zakres prac został przedstawiony w:
- projekcie remontu – Załącznik nr 2 do SWZ

Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia z uwagi na jego specyfikę. Z punktu widzenia ekonomicznego, a przede wszystkim organizacyjnego nie zasadnym byłoby dzielenie zamówienia na odrębne branże, które wzajemnie się przenikają na etapie realizacji całej inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej

45243300-5 - Roboty budowlane w zakresie opaski brzegowej

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 743907,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1598746,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 743907,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STAR-KOP URBAŃCZYK Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9442253808

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 7

7.3.4) Miejscowość: Czernichów

7.3.5) Kod pocztowy: 32-070

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 743907,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-15
2025-12-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane