Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 r.

POWIAT ŁOBESKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00610920
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00610920/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-19 08:26
Lokalizacja
Łobez, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d48e707c-9697-4922-abbd-f017a76b5642
Identyfikator
2530176050
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednostki prądotwórcze

Wykonawcy

2 przyznane

"RIELLO DELTA POWER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
87 194,7 PLN
"RIELLO DELTA POWER" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
59 433,6 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00610920 z dnia 2025-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ŁOBESKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 812690536

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 41

1.5.2.) Miejscowość: Łobez

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 91 81 71 403

1.5.8.) Numer faksu: 91 81 71 403 wew. 02

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiatlobeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatlobeski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiatlobeski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d48e707c-9697-4922-abbd-f017a76b5642

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00610920

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00054709/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Zakup agregatów prądotwórczych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00521354

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.272.10.2025.RŻ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 187969,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Agregat prądotwórczy dużej mocy (min. 50 kVA, 40 kW)

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 72002,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Agregat prądotwórczy o min. mocy 32 kW

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 41522,22 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Agregat prądotwórczy o min. mocy 20 kW

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 38617,21 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Agregat prądotwórczy o min. mocy 11 kW

4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.5.) Wartość części: 35827,53 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 87194,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87194,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 87194,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Riello Delta Power Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272230343

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 87194,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-05

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 59433,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 59433,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 59433,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Riello Delta Power Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272230343

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 59433,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-05

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 24.11.2025 r. Zamawiający dokonał wyboru jako najkorzystniejszej ofertę firmy Riello Delta Power Sp. z o. o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849 Warszawa, za cenę brutto: 52.717,80 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części III, tj. kwotę 47.000,00 zł brutto. Wykonawca oświadczył, że zrealizuje przedmiot zamówienia do dnia 05.12.2025 r., co było jednym z kryteriów oceny oferty.
Zamawiający podjął starania o zwiększenie środków na realizację zadania do kwoty najkorzystniejszej oferty. Jednakże do dnia 05.12.2025 r. nie udało się zabezpieczyć w budżecie Zamawiającego dodatkowych środków.
W związku z powyższym cena najkorzystniejszej oferty, która została złożona w w/w postępowaniu przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym należało unieważnić czynność wyboru najkorzystniejszej oferty i unieważnić postępowanie gdyż cena oferty najkorzystniejszej wynosi 52.717,80 zł brutto.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części III, tj. kwotę 47.000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono 2 oferty niepodlegające odrzuceniu.
W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w części III.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52717,8 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 109470 PLN

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 24.11.2025 r. Zamawiający dokonał wyboru jako najkorzystniejszej ofertę firmy Riello Delta Power Sp. z o. o., ul. Krasnowolska 82R, 02-849 Warszawa, za cenę brutto: 49.593,60 zł.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części IV, tj. kwotę 39.000,00 zł brutto. Wykonawca oświadczył, że zrealizuje przedmiot zamówienia do dnia 05.12.2025 r., co było jednym z kryteriów oceny oferty.
Zamawiający podjął starania o zwiększenie środków na realizację zadania do kwoty najkorzystniejszej oferty. Jednakże do dnia 05.12.2025 r. nie udało się zabezpieczyć w budżecie Zamawiającego dodatkowych środków.
W związku z powyższym cena najkorzystniejszej oferty, która została złożona w w/w postępowaniu przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z powyższym należało unieważnić czynność wyboru najkorzystniejszej oferty i unieważnić postępowanie gdyż cena oferty najkorzystniejszej wynosi 49.593,60 zł brutto.
Zamawiający przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w części IV, tj. kwotę 39.000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono 2 oferty niepodlegające odrzuceniu.
W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w części IV.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49593,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79950 PLN

2025-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy