Dostawa pojazdów i maszyn specjalistycznych w ramach zadania pn.: Zwiększenie gotowości operacyjnej systemu ochrony ludności oraz zabezpieczenia logistycznego miasta Cieszyna

GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00612082
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00612082/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-19 11:15
Lokalizacja
Cieszyn, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-569cd2d3-0283-45cb-8f54-393d5fec18ce
Identyfikator
5482404950
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Cysterny do transportu wodyWozy pomocy drogowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00612082 z dnia 2025-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pojazdów i maszyn specjalistycznych w ramach zadania pn.: Zwiększenie gotowości operacyjnej systemu ochrony ludności oraz zabezpieczenia logistycznego miasta Cieszyna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIESZYN reprezentowana przez Burmistrza Miasta Cieszyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182338

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Cieszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.cieszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.cieszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cieszyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pojazdów i maszyn specjalistycznych w ramach zadania pn.: Zwiększenie gotowości operacyjnej systemu ochrony ludności oraz zabezpieczenia logistycznego miasta Cieszyna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-569cd2d3-0283-45cb-8f54-393d5fec18ce

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00612082

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043742/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 Dostawa pojazdów i maszyn specjalistycznych w ramach zadania pn.: Zwiększenie gotowości operacyjnej systemu ochrony ludności oraz zabezpieczenia logistycznego miasta Cieszyna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00545977

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPIF.271.1.31.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego beczkowozu przeznaczonego do transportu wody pitnej. Sprzęt jest niezbędny do zaopatrywania ludności w wodę podczas awarii sieci wodociągowej lub innych sytuacji kryzysowych, a także do celów logistycznych dla służb.
3.1.1. Przedmiot zamówienia musi spełniać następujące parametry techniczne:
• Zbiornik stalowy, ocynkowany ogniowo wewnątrz i na zewnątrz, o pojemności 3200 - 3500 l. Musi posiadać aktualny atest higieniczny PZH dopuszczający do kontaktu z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi. Zbiornik powinien być wyposażony w właz górny o średnicy min. 400 mm, umożliwiający inspekcję i czyszczenie.
• Podwozie: jednoosiowe, homologowane, z instalacją oświetleniową 12V zgodną z przepisami Prawa o ruchu drogowym. Wyposażone w hamulec postojowy oraz koło podporowe ułatwiające manewrowanie i podczepianie koła min. 11,5/80x15,3.
• Belka z 4 zaworami czerpalnymi.
• Króciec zalewowy z przyłączem strażackim W52, umieszczony w dolnej części zbiornika
• Hamulec zasadniczy – układ dwuobwodowy, pneumatyczny.
• Beczkowóz wyposażony w metalową skrzynkę na narzędzia.
• Wziernikowe wskaźniki poziomu napełnienia.
• Dostarczony beczkowóz musi być fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowany w 2025 roku.

Gwarancja:
• Wykonawca musi udzielić na dostarczony przedmiot minimum 12 miesięcy gwarancji.
Uwaga: jeżeli wykonawca nie wskaże w formularzu oferty okresu gwarancji zamawiający do obliczania punktacji przyjmie, iż wykonawca zaoferował minimalny wymagany okres gwarancji tj. 12 miesięcy, natomiast jeżeli wykonawca wskaże okres gwarancji krótszy niż 12 miesięcy, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie 226 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Serwis:
• Wykonawca zobowiązuje się zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanego samochodu na terenie Polski w odległości nie większej niż 100 km od siedziby Zamawiającej.
Miejsce dostawy:
• Cena oferty ma zawierać koszt dostawy do Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie ul. Liburnia 4, 43-400 Cieszyn.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.5.5.) Wartość części: 50000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa lawety o DMC 3500 kg do transportu małych pojazdów, maszyn (np. rębaka) i innego sprzętu logistycznego na miejsce prowadzonych działań. Zwiększy to mobilność i niezależność operacyjną służb.
3.2.1. Przedmiot zamówienia musi spełniać następujące parametry techniczne:
▪ DMC: 3500 kg.
▪ Ładowność: min. 2800 kg.
◦ Wymiary wewnętrzne przestrzeni ładunkowej: min. 300 cm x 165 cm.
◦ Ilość osi: 2.
◦ Burty: 3 szt. o wysokości 20 – 40 cm
◦ Tylna burta: rampa najazdowa lub dwa regulowane najazdy.
◦ Podpory stabilizujące.
◦ Koło podporowe.
◦ Podłoga: wzmocniona, z wodoodpornej sklejki o grubości min. 15mm.
◦ Hamulec najazdowy działający na obie osie oraz hamulec postojowy.
◦ Rama i podłoga muszą posiadać otwory lub punkty kotwiczenia umożliwiające bezpieczne mocowanie ładunku za pomocą pasów transportowych.
◦ Oświetlenie zgodne z przepisami ruchu drogowego.
◦ Laweta musi posiadać homologację oraz komplet dokumentów niezbędnych do jej rejestracji na terenie Polski.
◦ Rok prod. nie starsza niż 2024, nieużywana, fabrycznie nowa.

Gwarancja:
• Wykonawca winien udzielić na dostarczony przedmiot minimum 12 miesięcy gwarancji.
Uwaga: jeżeli wykonawca nie wskaże w formularzu oferty okresu gwarancji zamawiający do obliczania punktacji przyjmie, iż wykonawca zaoferował minimalny wymagany okres gwarancji tj. 12 miesięcy, natomiast jeżeli wykonawca wskaże okres gwarancji krótszy niż 12 miesięcy, zamawiający odrzuci ofertę na podstawie 226 ust 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Serwis:
• Wykonawca zobowiązuje się zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oferowanego samochodu na terenie Polski w odległości nie większej niż 100 km od siedziby Zamawiającej.
Miejsce dostawy:
• Cena oferty ma zawierać koszt dostawy - do Miejski Zarząd Dróg w Cieszyn.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34221100-3 - Wozy pomocy drogowej

4.5.5.) Wartość części: 100000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zadania

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na realizacje zadania

2025-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy