Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028.

Gmina Środa Wielkopolska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00613041
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00613041/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-19 13:18
Lokalizacja
Środa Wielkopolska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cc0174b4-618b-4635-b5ee-69374f92b6b4
Identyfikator
7861636737
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

"USŁUGI KOMUNALNE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚroda Wielkopolska, PL · lot 0
20 421 503,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00613041 z dnia 2025-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Wielkopolska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258193

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Daszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Środa Wielkopolska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-000

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@sroda.wlkp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sroda.wlkp.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc0174b4-618b-4635-b5ee-69374f92b6b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00613041

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00031494/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00572768

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie jest prowadzone w trybie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320). Zamówienie udzielane jest przez Zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i
art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający może udzielić zamówienia publicznego jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków całą treść uzasadnienia faktycznego i prawnego ujęto w informacjach dodatkowych
niniejszym ogłoszenia część 6

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IiZ.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 18983385,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028
Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z odpadami, obejmująca odbiór i transport odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Środa Wielkopolska. Odpady trafiać będą do instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, zlokalizowaną w Witaszyczkach, gm. Jarocin.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20421503,02 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20421503,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 20421503,02 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 786 170 53 03

7.3.3) Ulica: Nad Strugą 8

7.3.4) Miejscowość: Środa Wielkopolska

7.3.5) Kod pocztowy: 63-000

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 20421503,02 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2028-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa zostanie zawarta na okres 3 lat począwszy od 1 stycznia 2026 roku do 31 grudnia 2028
2025-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi