Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Baranowo

Gmina Baranowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00613049
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00613049/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-19 13:18
Lokalizacja
Baranowo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a9ddfa0d-d3dd-4dd9-b0f5-c58afb7cbbff
Identyfikator
7582164133
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadówUsługi zbierania śmieciUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBaranowo, PL · lot 0
585 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00613049 z dnia 2025-12-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Baranowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Baranowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668380

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 7

1.5.2.) Miejscowość: Baranowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-320

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 29 7613776

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@baranowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.baranowo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a9ddfa0d-d3dd-4dd9-b0f5-c58afb7cbbff

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Baranowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a9ddfa0d-d3dd-4dd9-b0f5-c58afb7cbbff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00613049

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00062782/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Odbiór i transport odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Baranowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00569662

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawą prawną wyboru trybu udzielenia zamówienia z wolnej ręki jest art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy PZP. Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, spółce z o.o., nad która sprawuje kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej spółki. Ponadto ponad 90% działalności kontrolowanej spółki dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego. W spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Wobec powyższego, spełnione zostały wszystkie przesłanki umożliwiające Zamawiającemu udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy PZP.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FED.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 541665,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. Szczegółowe dane charakteryzujące zamówienie
1. Powierzchnia Gminy Baranowo wynosi 198 km2;
2. Liczba zameldowanych mieszkańców Gminy Baranowo wynosi 6.200 osób (dane na podstawie ewidencji ludności na dzień 26.11.2025 r.);
3. Szacunkowa liczba gospodarstw domowych wynosi 1845, z czego 1579 złożyło deklaracje.
4. Liczba miejscowości położonych na terenie administracyjnym Gminy Baranowo wynosi 31;
5. Szacowana ilość odpadów komunalnych wskazanych do odbioru i transportu, powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie gminy Baranowo oraz dostarczonych przez mieszkańców na PSZOK w okresie objętym zamówieniem określana jest na 900 Mg.
Ilość odpadów jest zgodna z ilością odpadów do zagospodarowania, na którą Gmina Baranowo ma zawartą odrębną umowę.

II. Wymogi dotyczące przekazywania odebranych odpadów komunalnych do instalacji komunalnych
Wykonawca jest zobowiązany do przekazywania odebranych odpadów komunalnych z terenu Gminy Baranowo do instalacji komunalnej położonej w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, ul. Komunalna 8, 07 – 401 Ostrołęka zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
W przypadku awarii instalacji komunalnej, Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów do instalacji przewidzianej do obsługi zastępczej. Wykonawca przedmiotowego postępowania tj. odbioru odpadów komunalnych jest zobowiązany całą masę odpadów zebranych w ramach postępowania dostarczyć do wskazanej przez Zamawiającego instalacji.

III. Rodzaje odpadów komunalnych odbieranych od właścicieli nieruchomości
Odpady komunalne będą odbierane z częstotliwością zgodną z Uchwałą w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz z harmonogramami zamieszczonym na stronie Urzędu Gminy w Baranowie. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór następujących odpadów:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne – raz na dwa tygodnie
b) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny, obejmujące następujące frakcje odpadów:
- metalu, tworzywa sztucznego i opakowań wielomateriałowych - 1 raz w miesiącu,
- szkła – 1 raz na trzy miesiące,
- papier – 1 raz na trzy miesiące,
z każdego gospodarstwa domowego,
c) odpady komunalne ulegające biodegradacji – w miesiącu kwiecień - październik 2 razy w miesiącu, natomiast w pozostałych miesiącach 1 raz w miesiącu, z każdego gospodarstwa domowego, które zadeklarowało, że nie posiada kompostownika i będzie oddawać odpady ulegające biodegradacji.
Standard sanitarny wykonywania usług oraz ochrony środowiska:
Wykonawca zobowiązany jest:
zapewnić, aby pojazdy i urządzenia wykorzystywane przy odbiorze odpadów komunalnych były zabezpieczone przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich gromadzenia, przeładunku a także transportu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7582375054

7.3.3) Ulica: Rynek 7

7.3.4) Miejscowość: Baranowo

7.3.5) Kod pocztowy: 06-320

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 585000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2025-12-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi