Budowa bazy magazynowo-transportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00491621
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00491621/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-10 09:33
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fd7b4cec-32f4-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00491621 z dnia 2024-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa bazy magazynowo-transportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,168953,9e8e3c193d33ab70e50a6c738b86a236.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa bazy magazynowo-transportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd7b4cec-32f4-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491621
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024808/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Budowa bazy magazynowotransportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu w trybie „zaprojektuj i wybuduj”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00382601
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.53.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 16304572,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia budowlanego pn.: „Budowa bazy magazynowo-transportowej wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Beethovena w Wałbrzychu” w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, zlokalizowanego na dz. nr 10/54 i 10/57 obr. nr 31 Sobięcin w Wałbrzychu.
1.1. W ramach przedmiotu Umowy należy:
1) opracować kompleksową, pełnobranżową dokumentację projektową opatrzoną nadzorem autorskim oraz uzyskać na jej podstawie niezbędne do realizacji decyzje administracyjne, w tym decyzję o pozwoleniu na budowę.
Dokumentacja powinna zawierać w szczególności:
a) mapy geodezyjne sytuacyjno-wysokościowe do celów projektowych,
b) szczegółową inwentaryzację terenu objętego opracowaniem,
c) projekt budowlany wielobranżowy, wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 z późn. zm.), tj. projekt zagospodarowania terenu (PZT), projekt architektoniczno-budowlany (PAB) i projekt techniczny (PT),
d) wszystkie uzgodnienia wymagane przepisami prawa, opinie, niezbędne warunki techniczne, zatwierdzenia, pozwolenia i odstępstwa,
e) uzgodnienia przez rzeczoznawców jeżeli jest to wymagane ds.: przeciwpożarowych, sanitarno-higienicznych oraz BHP,
f) projekty rozbiórek obiektów przewidzianych do rozbiórki i kolidujących z rozwiązaniami projektowymi,
g) projekty wykonawcze wielobranżowe,
h) projekt aranżacji wnętrz zawierający m.in. projekty kolorystyki wnętrz, doboru materiałów (z uwzględnieniem wyposażenia w meble, armaturę sanitarną itp.),
i) charakterystykę energetyczną, którą należy wykonać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 376 z późn. zm.),
j) dokumentację powykonawczą budowlaną,
k) dokumentację powykonawczą geodezyjną,
l) projekt organizacji ruchu na czas budowy (w przypadku zaistnienia takiej konieczności),
ł) instrukcję eksploatacji i użytkowania obiektów wraz z terenem przyległym,
m) oceny i opinie konstrukcyjne oraz ekspertyzy w zakresie niezbędnych do uzyskania pozwoleń na budowę oraz realizacji obiektu,
n) instrukcję bezpieczeństwa pożarowego,
o) inne wynikające z przepisów prawa, uzyskanych uzgodnień, niezbędne do uzyskania pozwolenia na prowadzenie robót budowlanych/pozwolenie na rozbiórkę oraz do uzyskania dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa,
p) dokumenty, o których mowa w PFU,
2) ustawienie tymczasowego obiektu, zapewniającego szatnie dla 70 pracowników, sanitariaty (WC), stołówkę, biuro dla 6 osób:
a) meble do tymczasowego obiektu zostaną przeniesione przez pracowników MZUK z budynku przeznaczonego do rozbiórki,
b) lokalizacja tymczasowego obiektu została zaznaczona na załączniku,
c) koszt zużycia mediów w tymczasowym obiekcie pokryje MZUK Sp. z o. o.,
3) na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 1, wykonać roboty budowlane mające na celu budowę bazy magazynowo-transportowej wraz z zagospodarowaniem terenu, w tym wykonanie w szczególności:
a) przygotowanie terenu pod inwestycję, w tym: wycinka drzew, wykonanie makroniwelacji, zabezpieczenie skarp,
b) rozbiórki obiektów przewidzianych do rozbiórki i kolidujących z rozwiązaniami projektowymi – m.in. istniejącego budynku socjalno-biurowego dwukondygnacyjnego,
c) budowa nowego budynku socjalno-biurowego, czterokondygnacyjnego wraz z instalacjami, przystosowanego dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami,
d) budowa magazynu i garażu, jednokondygnacyjnego,
e) budowa wiaty na samochody ciężarowe,
f) budowa niezbędnych przyłączy i instalacji, w tym: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej z przepompownią, wentylacyjnej, odwodnieniowej, instalacji paneli fotowoltaicznych, instalacji pompy ciepła, monitoring i oświetlenie terenu,
g) zagospodarowanie terenu, w tym: wykonanie utwardzonych nawierzchni pod miejsca postojowe dla min. 20 pojazdów, placu składowania pojemników śmietnikowych, place rezerwowe i plac manewrowy oraz drogi dojazdowe,
h) odtworzenie i uporządkowanie terenów zielonych,
i) wykonanie ogrodzenia terenu,
j) inne wynikające z PFU oraz konieczności dostosowania obiektu do obowiązujących przepisów prawa.
4) Uzyskać ostateczną decyzję administracyjną o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub inny dokument zezwalający na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa.
1.2. Przedmiot Umowy zostaje podzielony na następujące etapy, obejmujące niżej wymienione zakresy:
1) I Etap: wykonanie koncepcji projektowej przedstawiającej układ funkcjonalno-przestrzenny budynków oraz zagospodarowanie terenu objętego zamierzeniem budowlanym – 2 egz.,
2) II Etap:
a) wykonanie projektu budowlanego wielobranżowego (PZT, PAB i PT) (wraz z koniecznymi uzgodnieniami) – 5 egz.,
b) przygotowanie i złożenie do organu administracji architektoniczno-budowlanej, wraz z niezbędnymi załącznikami, wniosku o pozwolenie na budowę– 2 egz.
c) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę,
3) Etap III:
a) wykonanie projektów wykonawczych dla wszystkich koniecznych branż – 3 egz.,
b) wykonanie projektu aranżacji wnętrz, w tym wyposażenie meblowe wraz z przedmiarami robót, kosztorysami inwestorskimi i STWiORB- po 3 egz. każdego dokumentu,
c) wykonanie STWiORB – 3 egz.,
4) Etap IV: wykonanie Robót i zgłoszenie gotowości do odbioru Robót,
5) Etap V: uzyskanie ostatecznej decyzji administracyjnej o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub uzyskanie innego dokumentu zezwalającego na użytkowanie obiektu zgodnie z przepisami prawa i zgłoszenie gotowości do odbioru końcowego przedmiotu Umowy.
Przedmiot zamówienia opisują także projekt umowy (załącznik nr 7 do SWZ) oraz Program Funkcjonalno – Użytkowy, stanowiący opis założeń realizacyjnych przedmiotu zamówienia (załącznik nr 8 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45213200-5 - Roboty budowlane w zakresie magazynów i przemysłowych obiektów budowlanych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71332000-4 - Geotechniczne usługi inżynieryjne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 20800000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 20875000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 20800000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Paweł Rudziński Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RESTEL
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 020085400
7.3.3) Ulica: Romana Piotrowskiego 8
7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych
7.3.5) Kod pocztowy: 58-309
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 20800000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Gmina ubiega się o dofinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i budżetu państwa w ramach projektu nr FEDS.09.05-IP.01-0010/24, pn. "Rekultywacja terenów pogórniczych zlokalizowanych w Wałbrzychu przy ul. L. Beethovena poprzez nadanie im nowych funkcji społecznych i gospodarczych oraz przywrócenie bioróżnorodności" (nabórnr FEDS.09.05-IP.01-057/23 - Program Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet: FEDS.09 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, działanie: FEDS.09.05
Transformacja środowiskowa).
| 2024-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |