„Sporządzenie Programu Prac Konserwatorskich dla Kaplicy św. Antoniego”
KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00491652
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00491652/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-09-10 09:43
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cdde24ab-2309-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 6830003427
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00491652 z dnia 2024-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Sporządzenie Programu Prac Konserwatorskich dla Kaplicy św. Antoniego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Park Kingi 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Górnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Sporządzenie Programu Prac Konserwatorskich dla Kaplicy św. Antoniego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cdde24ab-2309-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491652
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00356257
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KSW/2024/INP/58
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 400000,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 194118,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie programu prac konserwatorskich zabezpieczenia i restauracji kaplicy św. Antoniego zlokalizowanej na poziomie I Kopalni Soli „Wieliczka”, objętej wpisem do rejestru zabytków pod pozycją A-1261/M, zwanego dalej „programem prac konserwatorskich”.
2. Założenia i wytyczne do realizacji programu prac konserwatorskich.
2.1. Program prac konserwatorskich jest niezbędny do przeprowadzenia robót zabezpieczających na podstawie „Projektu technicznego zabezpieczenia górniczego kaplicy św. Antoniego znajdującej się na poziomie I podziemnej części Zakładu Kopalnia Soli „Wieliczka”, opracowanego przez KGHM CUPRUM Sp. z o.o. Centrum Badawczo-Rozwojowe, stanowiącego załącznik nr 2 do umowy oraz uzyskanego pozwolenia nr 37/23 Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych na podejmowanie innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, stanowiącym załącznik nr 3 do umowy.
2.2. Program prac konserwatorskich winien uwzględniać informacje zawarte w:
1) analizie geomechanicznej kaplicy św. Antoniego i zespołu leżących blisko niej wyrobisk Kopalni Soli „Wieliczka” autorstwa Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami, Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie z grudnia 2021 roku, stanowiącej załącznik nr 4 do umowy,
2) opinii Konserwatorskiej dotyczącej „Projektu technicznego zabezpieczenia górniczego kaplicy św. Antoniego znajdującej się na poziomie I podziemnej części Zakładu Kopalnia Soli „Wieliczka”, autorstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki z 2023 roku, stanowiącej załącznik nr 5 do umowy,
3) Studium historyczno – konserwatorskim kaplicy św. Antoniego na poziomie I w Kopalni Soli Wieliczka, autorstwa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z 2019 roku, stanowiącym załącznik nr 6 do umowy,
4) Inwentaryzacji konserwatorskiej kaplicy św. Antoniego na poziomie I w Kopalni Soli Wieliczka, autorstwa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z 2019 roku, stanowiącej załącznik nr 7 do umowy.
2.3. W celu sporządzenia programu prac konserwatorskich, Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania w imieniu Zamawiającego pozwolenia Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych oraz przeprowadzenia badań konserwatorskich, obejmujących co najmniej:
1) wyselekcjonowanie próbek do badań, przeprowadzenia prób oczyszczania, klejenia, wypełnienia ubytków,
2) dokumentację fotogrametryczną, fotograficzną i rysunkową kaplicy św. Antoniego.
2.4. Program prac konserwatorskich winien zostać zrealizowany w dwóch etapach:
1) Etap I, obejmujący:
a) analizę dokumentacji stanu zachowania kaplicy św. Antoniego,
b) analizę historii przekształceń wystroju rzeźbiarskiego,
c) analizę technik i technologii wykonania poszczególnych elementów wystroju,
d) analizę stanu zachowania kaplicy oraz przyczyn destrukcji,
e) sporządzenie dokumentacji fotogrametrycznej, fotograficznej i rysunkowej kaplicy św. Antoniego, model mesh z teksturą dla całego obiektu powinien zostać wykonany z dokładnością odwzorowania powierzchni nie mniejszą niż 1.2 mm/px; dla detali architektonicznych i rzeźb model mesh powinien mieć dokładność odwzorowania powierzchni nie mniejszą niż 0.5 mm/px; dokumentacja rysunkowa, którą będzie można wygenerować z tej fotogrametrii (produkty końcowe) winna obejmować: ortofotoplany dla ociosów, stropu i spągu komory oraz rzeźb, a także rysunki CAD 2D,
f) wskazanie wyników badań analitycznych i instrumentalnych pobranych próbek,
g) wskazanie metod zabezpieczenia wystroju kaplicy podczas wykonywania zabezpieczających robót górniczych realizowanych na podstawie projektu technicznego wskazanego w pkt 2.1,
h) uzyskanie pozytywnej opinii Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych dla wskazanych metod zabezpieczenia wystroju kaplicy,
2) Etap II, obejmujący:
a) przeprowadzenia prób oczyszczania, klejenia, wypełnienia ubytków,
b) określenie planowanych zabiegów konserwatorskich z podaniem metod, materiałów i technik,
c) zestawienie wniosków i założeń konserwatorskich,
d) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych na prowadzenie prac konserwatorskich związanych z wystrojem kaplicy w oparciu o sporządzony program prac konserwatorskich.
2.5. W celu uzyskania opinii oraz pozwoleń Konserwatora Zabytków Krakowskich Żup Solnych Zamawiający udzieli Wykonawcy niezbędnych pełnomocnictw.
2.6. Opracowując program prac konserwatorskich, Wykonawca powinien:
1) uwzględnić informacje na temat przewidywanych skutków wizualnych projektowanych robót zabezpieczających, ich wpływu na zlokalizowane w ociosach wyrobiska rzeźby i płaskorzeźby,
2) skonsultować proponowane rozwiązania w zakresie wypełnienia pęknięć w bryłach soli oraz innych działań naprawczych związanych z obróbką solnych i drewnianych elementów wystroju wyrobiska ze wskazanymi przez Zamawiającego rzeźbiarzami zatrudnionymi w grupie kapitałowej Kopalni Soli „Wieliczka”,
3) skonsultować proponowane rozwiązania z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce,
4) na bieżąco informować oraz konsultować proponowane rozwiązania z osobami nadzorującymi realizację przedmiotu umowy ze strony Zamawiającego.
2.7. Program prac konserwatorskich winien zostać opracowany przez zespół składający się z osób, które co najmniej ukończyły studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki lub konserwacji zabytków, kierowany przez osobę posiadającą stopień naukowy co najmniej doktora w dziedzinie sztuki, dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki, lub równoważny, nadany na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
2.8. W wynikiem każdego Etapu realizacji przedmiotu zamówienia winno być pisemne opracowanie wykonane i przekazane Zamawiającemu w formie:
1) pisemnej wraz z załącznikami graficznymi – 5 egzemplarzy,
2) elektronicznej, na nośniku CD/DVD – 5 egzemplarzy w formacie PDF, wraz ze skanem podpisanej dokumentacji złożonej w formie papierowej w formacie PDF uporządkowanej identycznie, jak w formie pisemnej,
3) elektronicznej, na nośniku CD/DVD – 5 egzemplarzy w formacie edytowalnym.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia oraz zasady jego realizacji we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 6 do specyfikacji. Wszystkie dokumenty dotyczące przedmiotowego zamówienia zostały udostępnione do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 238620,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 238620,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 238620,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STOWARZYSZENIE NA RZECZ OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO „KON-TAKT”
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: PL6762461056
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-403
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 238620,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące
| 2024-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |