Dostawa metali, proszków metali i niemetali
POLITECHNIKA WARSZAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00491754
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00491754/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-09-10 10:04
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c348f140-44a9-4b29-98da-a4ce7aa9183c
- Identyfikator
- 5250005834
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00491754 z dnia 2024-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa metali, proszków metali i niemetali
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WARSZAWSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: PLAC POLITECHNIKI 1
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-661
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 222348725
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp30@pw.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pw.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/pn/pw_edu1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa metali, proszków metali i niemetali2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c348f140-44a9-4b29-98da-a4ce7aa9183c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491754
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00099646/31/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.94 Metale, proszki metali i niemetali
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
1) Implementation of activities described in the Roadmap to Fusion during Horizon Europe through a joint programme of the members of the EUROfusion consortium.; 2) Innovative Structural Materials For Fission and Fusion2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00451253
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIM/ZP/18/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 116785,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Proszek 3D4.5.3.) Główny kod CPV: 24311100-8 - Niemetale
4.5.5.) Wartość części: 28796 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Proszki inne4.5.3.) Główny kod CPV: 24311100-8 - Niemetale
4.5.5.) Wartość części: 1609,78 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Proszki4.5.3.) Główny kod CPV: 14700000-8 - Metale zwykłe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
14600000-7 - Rudy i stopy metali
24311100-8 - Niemetale
4.5.5.) Wartość części: 17739,12 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pręty4.5.3.) Główny kod CPV: 14700000-8 - Metale zwykłe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
14600000-7 - Rudy i stopy metali
4.5.5.) Wartość części: 10416,00 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Metale czyste4.5.3.) Główny kod CPV: 14700000-8 - Metale zwykłe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
14600000-7 - Rudy i stopy metali
4.5.5.) Wartość części: 50848,80 PLN
Część 6
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Stale4.5.3.) Główny kod CPV: 14600000-7 - Rudy i stopy metali
4.5.5.) Wartość części: 3994,20 PLN
Część 7
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Pręty z metali nieżelaznych4.5.3.) Główny kod CPV: 24311100-8 - Niemetale
4.5.5.) Wartość części: 3382,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 6
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 6)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
Część 7
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 7)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1.
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1605 z późn. zm.), unieważnia postępowanie we wszystkich częściach, ponieważ obarczone jest wadą. Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę ogłoszenia o zamówieniu oraz Formularza asortymentowo – cenowego stanowiącego Załącznik nr 2A-2G do SWZ dostosowując je do poprawnego opisu przedmiotu zamówienia oraz przedłużając odpowiednio termin składania ofert. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert, zatem nie ma możliwości dokonania zmian ww. dokumentach i dostosowania opisu przedmiotu zamówienia. Mając na uwadze powyższe, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących opisu przedmiotu zamówienia w dokumentach postępowania po dokonaniu czynności niepowtarzalnych takich jak czynność otwarcia ofert.
Formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 2A-2G do SWZ, który został przygotowany przez Zamawiającego jest niezgodny z opisem przedmiotu zamówienia oraz posiada błędne dane produktów, uniemożliwiając dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty.
2.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą wyboru oferty najkorzystniejszej. Nie wyeliminowanie błędu przez Zamawiającego na etapie postępowania przed otwarciem ofert, uniemożliwia podjęcia innego działania niż unieważnienie postępowania. Wybór najkorzystniejszej oferty w kształcie przyjętym w Załączniku nr 2A-2G do SWZ stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Pzp i na tym etapie nie jest możliwe poprawienie, czy też zweryfikowanie działania Zamawiającego, a Wykonawcy nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niewłaściwych działań Zamawiającego. Błędy w postępowaniu, które miały lub mogły mieć wpływ na jego wyniki i są nieusuwalne skutkują koniecznością unieważnienia postępowania.
| 2024-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |