Przebudowa drogi leśnej na terenie Leśnictwa Sowi Dół - etap II
Nadleśnictwo Kaliska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00492017
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00492017/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-09-10 11:08
- Lokalizacja
- Kaliska, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f9672e69-734f-4634-8cf1-ac98316029ff
- Identyfikator
- 5920006386
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00492017 z dnia 2024-09-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi leśnej na terenie Leśnictwa Sowi Dół - etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Kaliska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190036750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Długa 64
1.5.2.) Miejscowość: Kaliska
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-260
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 058 5889818
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kaliska@gdansk.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kaliska.gdansk.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Prowadzenie prac z zakresu gospodarki leśnej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi leśnej na terenie Leśnictwa Sowi Dół - etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9672e69-734f-4634-8cf1-ac98316029ff
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00492017
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00347963/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Przebudowa drogi leśnej na terenie leśnictwa Sowi Dół
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00445258
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.18.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1001076,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa drogi leśnej na terenie Leśnictwa Sowi Dół - etap II. Pozwolenie na budowę nr AB.6740.6.85.2022 z dnia 25.11.2022r. dotyczy inwestycji zlokalizowanej na terenie działek dz. ew. 103, 148/3, 156, 157/1, 158/1, 159, 149/2, 152/2, 150/2, 151/2, 160, 161, 162, 163, 164/1, 165/1, 166 obręb ewidencyjny Osowo Leśne, gmina Lubichowo, powiat Starogardzki. Realizacja pn.: "Przebudowa drogi leśnej na terenie leśnictwa Sowi Dół - etap II" dotyczy odcinka drogi od km 0+000 do km 3+257.
Łączna długość projektowanej drogi wynosi 3 257 mb (KM 0+000 do km 3+257), szerokość jezdni 3,5 m, pobocza gruntowe 2x0,75m. Trasa przebiega po śladzie istniejącej drogi gruntowej z niewielkimi korektami przebiegu, uwzględniając proste łuki poziome. W zakres inwestycji wchodzi przebudowa zjazdu drogi KM 0+000 z drogi powiatowej nr 2704G. Droga powiatowa posiada nawierzchnię asfaltową.
Droga w planie posiada mijanki i zjazdy na drogi leśne. Spadki poprzeczne nawierzchni tłuczniowej zaprojektowano dwustronnie 3%. Pobocza profilowane i zagęszczone z gruntu rodzimego. Spadki pobocza poprzeczne 5 %. Odwodnienie drogi powierzchniowo.
Należy zwrócić uwagę na rysunki uzupełniające przekrojów poprzecznych przedmiot zamówienia na odc. KM 0+000 do 3+257 - rys. 2.1a oraz 2.7a.
Zaprojektowana konstrukcja jezdni, zjazdów na drogi leśne, mijanek oraz zjazdu z drogi powiatowej (odc. KM 0+000 do 3+257) w dwóch warstwach:
- warstwa nawierzchni z kruszywa naturalnego łamanego o frakcji 0/31,5 mm gr.10 cm,
- warstwa podbudowy z kruszywa naturalnego łamanego o frakcji 0/63 mm gr. 10 cm,
- wyprofilowane i zagęszczone podłoże gruntowe po zagęszczeniu gr 15 cm.
Zaprojektowana konstrukcja poboczy o szerokości 0,75 m z każdej strony: nawierzchnia gruntowa (grunt rodzimy) po profilowaniu, zagęszczeniu
gr. 15 cm,
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: prace pomiarowe; karczowanie zagajników gęstych; karczowanie pni drzew z pozostawieniem karp poza strefą robót minimum 5 m; zebranie warstwy humusu; roboty ziemne; wyprofilowanie skarp; profilowanie i zagęszczanie podłoża pod projektowaną konstrukcję nawierzchni; wykonanie podbudowy oraz nawierzchni z kruszywa łamanego naturalnego na jezdni, mijankach i zjazdach; przywrócenie terenów przyległych do stanu pierwotnego; odwodnienie powierzchniowe; geodezyjną inwentaryzacje powykonawczą.
Wykonawca zobowiązany jest wystąpić z wnioskiem do zarządcy drogi o udzielenie zezwolenia na prowadzenie robót w pasie drogowym minimum
14 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia robót zgodnie z decyzją Powiatowego Zarządcy Dróg. Decyzja Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gdańskim zezwalająca na przebudowę istniejącego zjazdu z drogi powiatowej nr 2704G oraz uzgodnienie projektu budowlanego przebudowy zjazdu Powiatowego Zarządu Dróg w Starogardzie Gdańskim wraz z uzgodnionym projektem zjazdu w części projektowej (Załącznik nr 12 do SWZ).
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również: wykonanie projektu czasowego zabezpieczenia pasa drogowego na czas wykonywania robót
w pasie drogowym lub (jeśli jest wymagany) projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót w pasie drogowym zaopiniowany przez Komendę Powiatową Policji - Wydział Ruchu Drogowego i Powiatowy Zarząd Dróg
w Starogardzie Gdańskim oraz zatwierdzony przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Starostwie Gdańskim
oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzeniem - tj. Dz. U. z 2017 r., poz. 784);
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) dokumentacja projektowa 1 kpl (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, załączniki, projekt techniczny, rysunki uzupełniające przekrojów poprzecznych przedmiot zamówienia na odc. KM 0+000 do 3+257 - rys. 2.1a oraz 2.7a., projekt zjazdu z drogi nr 2704G wraz z uzgodnieniem PZD w Starogardzie Gdańskim) - zał. nr 12 do SWZ.
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiąca załącznik nr 10 do SWZ,
3) przedmiar robót (pomocniczo) - załącznik nr 11 do SWZ,
4) pozwolenie na budowę – załącznik nr 14 do SWZ.
5) uzgodnienie projektu budowy – załącznik nr 13 do SWZ.
Oryginały dokumentów do wglądu w siedzibie Inwestora. Zalecana wizja terenowa.
Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego utrzymania, a po zakończeniu robót doprowadzenia dróg dojazdowych (w tym publicznych), z których będzie korzystał Wykonawca, do stanu sprzed rozpoczęcia robót. Wykonawca będzie stosował racjonalne środki, aby nie dopuścić do uszkodzenia jakichkolwiek dróg, mostów, chodników lub innych obiektów przez ruch pojazdów związany z działalnością Wykonawcy lub jego podwykonawców, usługodawców, dostawców. Zalecana jest wizja w terenowa. Wykonawca ma obowiązek zapoznać się z drogami dojazdowymi do terenu budowy.
Wykonawca ma obowiązek podjęcia wszelkich niezbędnych czynności w celu ochrony środowiska (zarówno na terenie budowy, jak i poza nim) oraz zabezpieczenie środowiska na terenie budowy i poza terenem budowy w celu uniknięcia szkód i uciążliwości dla osób, dóbr prywatnych i publicznych, wynikłych z zanieczyszczenia, hałasu, a także innych skutków powstałych z jego działania lub zaniechania, a także zapewnienie, aby oddziaływanie na środowisko (w tym emisje w powietrze, odpływy powierzchniowe, ścieki), powstałe na skutek prowadzenia robót przez Wykonawcę nie przekroczyło dopuszczalnych norm, w tym przewidzianych właściwymi przepisami prawa oraz w dokumentacji projektowej.
Uwaga!
Z uwagi, iż realizacja odbywać się będzie na terenie działek położonych w granicach terenów cennych przyrodniczo:
a) Obszaru Chronionego Krajobrazu Borów Tucholskich
b) Obszaru Specjalnej Ochrony Ptaków "Bory Tucholskie" PLB 220009 w ramach sieci Natura 2000
prace budowlane muszą być prowadzone poza okresem lęgowym ptaków tj. poza okresem od 1 marca do 31 sierpnia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1080727,08 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1469806,54 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1080727,08 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DUO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892021645
7.3.3) Ulica: Rzemieślnicza 1
7.3.4) Miejscowość: Stężyca
7.3.5) Kod pocztowy: 83-322
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1080727,08 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-09-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |