Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego w gminie Harasiuki

Gmina Harasiuki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00618121
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00618121/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-23 09:00
Lokalizacja
Harasiuki, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-78b5e57d-a6bb-4892-b1e2-6102ceb535ff
Identyfikator
6020017515
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty inżynieryjne i budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

KAZIMIERZ SZEWCZYKJeżowe 382A, PL · lot 0
753 534,11 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00618121 z dnia 2025-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego w gminie Harasiuki

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Harasiuki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409376

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 11

1.5.2.) Miejscowość: Harasiuki

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-413

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 15-8791306

1.5.8.) Numer faksu: 15-8791306

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@harasiuki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.harasiuki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.harasiuki.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego w gminie Harasiuki

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-78b5e57d-a6bb-4892-b1e2-6102ceb535ff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00618121

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00076113/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego w gminie Harasiuki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt będzie realizowane przy współfinansowaniu ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 Priorytet.nr FEPK. 02. „Energia i środowisko” Działanie 2.1. – poprawa jakości powietrza- dotacja”. Numer wniosku o dofinansowanie: FEPK.02.01-IZ.00-0086/24.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00513790

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.III.271.13.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 854922,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest : realizacja inwestycji pn. „Poprawa efektywności energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego w gminie Harasiuki”.
Opis inwestycji : Zadanie inwestycyjne będzie polegało na głębokiej modernizacji energetycznej wielorodzinnego budynku mieszkalnego zlokalizowanego w gminie Harasiuki, poprzez jego termomodernizację.

4.2. Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje:
1) Prace rozbiórkowe,
2) Docieplenie ścian zewnętrznych,
3) Ocieplenie stropu wewnętrznego,
4) Modernizację systemu wentylacji grawitacyjnej poprzez wymianę okien i drzwi
zewnętrznych,
5) Modernizację kotłowni, systemu grzewczego i montaż nowoczesnego kotła na biomasę o mocy 32kW.
6) Modernizację oświetlenia poprzez wymianę 20 opraw oświetleniowych na energooszczędne LED i instalacje systemu zarządzania oświetleniem ( czujniki ruchu, czasowe włączanie i wyłączanie światła)
7) Wykonanie opaski z kostki i podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami,
8) Wydzielenie i oznakowanie miejsca parkingowego,
9) Montaż tabliczek informacyjnych w alfabecie Braille’a oraz kontrastowych oznaczeń schodów,
10) Montaż ławek z oparciami przy wejściu do budynku,
11) Zakup i instalacja pojemników do segregacji odpadów o poj. 1100 litrów
w ilości 5 sztuk.
4.3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób wykonania robót budowlanych, o którym mowa w pkt.4.2. określa dokumentacja w tym:
1). projekt techniczny – branża sanitarna,
2). opis zakresu prac – branża budowlana,
stanowiące załącznik Nr 9 do SWZ,
3). specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB)
stanowiące załącznik Nr 10 do SWZ,
4). przedmiary robót stanowiące załącznik Nr 11 do SWZ,
W przypadku rozbieżności w dokumentach wskazanych w pkt. 4.3 wiążące są zapisy wg następującej hierarchii dokumentów:
1) dokumentacja z uwzględnieniem wyjaśnień udzielanych podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB),
3) przedmiary robót, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5.
4) wynagrodzenie wykonawcy ma charakter ryczałtu, który stanowi ekwiwalent świadczenia wykonawcy opisanego w dokumentacji wskazanej w pkt 4.3. oraz w STWIORB.
5) przedmiar robót ma charakter pomocniczy, co oznacza, że w przypadku, gdy dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres został ujęty w dokumentacji lub w STWIORB – wykonawca zobowiązuje się wykonać wskazany tam rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres zgodnie z dokumentacją lub STWIORB w ramach wynagrodzenia ryczałtowego, nawet jeżeli dany rodzaj robót lub ich obmiar lub ich zakres nie został ujęty w przedmiarze robót.
4.5 Istotne uwagi dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB oraz obowiązującymi przepisami prawa, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, zawartą z Zamawiającym umową, uzgodnieniami z Zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
2) Zamawiający informuje, że oferty składane w postępowaniu będą musiały obejmować
całość zamówienia.
3) W razie wątpliwości poczytuje się, iż Wykonawca podjął się wszystkich robót objętych projektami (art.649 Kodeksu cywilnego).
4) Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z wymogami ustawy Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz.725 z późn. zm.).
5) Roboty muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, dokumentacją projektową, wykonawczą, techniczną oraz należytą starannością w ich wykonaniu, dobrą jakością, właściwą organizacją pracy oraz z zachowaniem wymagań i obowiązujących przepisów w szczególności bhp, ppoż. i branżowych.
6) Użyte materiały muszą mieć aktualne dokumenty, dopuszczające do stosowania
w budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie.
7) Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót oraz zastosowanych materiałów.
8) Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z dokumentacją i STWiORB. W przypadku, gdy materiały lub roboty nie będą w pełni zgodne z dokumentacją lub STWiORB i wpłynie to na niezadowalającą jakość robót budowlanych, to takie materiały zostaną zastąpione innymi, a elementy wykonane będą rozebrane i wykonane ponownie na koszt Wykonawcy.
9) Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, prace remontowe instalacyjno-montażowe objęte zakresem zamówienia wskazanym w pkt. 4.2 SWZ.
(obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie
i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia jako podwykonawcy).
11). Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia określone zostały w projekcie umowy – zał. Nr 2 do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 753534,11 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1092889,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 753534,11 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zaklad Handlowo-Usługowy Kazimierz Szewczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8651373284

7.3.3) Ulica: ---------------

7.3.4) Miejscowość: Jeżowe 382A

7.3.5) Kod pocztowy: 37-430

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 753534,11 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane