Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (WZ) i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (UICP) dla terenów położonych w Gminie Brzostek

GMINA BRZOSTEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00621036
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00621036/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-23 15:28
Lokalizacja
Brzostek, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ad2c35ff-0edf-4966-bf6d-5bd51c0819a2
Identyfikator
8722223191
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00621036 z dnia 2025-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (WZ) i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (UICP) dla terenów położonych w Gminie Brzostek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOSTEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661085

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Brzostek

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-230

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@brzostek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzostek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://brzostek.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (WZ) i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (UICP) dla terenów położonych w Gminie Brzostek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad2c35ff-0edf-4966-bf6d-5bd51c0819a2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00621036

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039546/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00529830

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.29.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektów decyzji o ustaleniu warunków zabudowy (WZ) i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego (UICP) dla terenów położonych w Gminie Brzostek, lub projektów decyzji o odmowie ustalenia WZ lub UICP, jeśli nie ma podstaw do ich wydania w ilości:
1) Opracowywanie projektów decyzji o warunkach zabudowy – 100 szt.,
2) Opracowanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego – 5 szt.
2. Dokumenty muszą być sporządzone zgodnie z przepisami, w szczególności:
1) ustawą z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2024 r. poz. 572),
2) rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie wymagań dla zabudowy i zagospodarowania w przypadku braku MPZP (Dz. U. 2003 r. Nr 164 poz. 1588),
3) rozporządzeniem w sprawie oznaczeń i nazewnictwa (Dz. U. 2003 r. Nr 164 poz. 1589).
3. Zakres prac obejmuje:
1) Sporządzenie:
- 100 projektów decyzji o WZ,
- 5 projektów decyzji o UICP,
2) Analiza warunków i zasad zagospodarowania terenu (prawna i faktyczna),
3) Wskazanie organów uzgadniających (zgodnie z art. 53, 60, 64 ustawy o planowaniu),
4) Wprowadzanie uwag i uzgodnień do projektów decyzji,
5) Poprawki po ewentualnej odmowie uzgodnienia,
6) Przygotowanie projektów decyzji odmownych (w przypadku braku możliwości ustalenia WZ lub UICP),
7) Opracowanie zmian projektów,
8) Ustosunkowanie się do odwołań lub zażaleń, pisanie uzasadnień,
9) Aktywne uczestnictwo w procedurze administracyjnej,
10) Wersje papierowe (z podpisami) i elektroniczne opracowań,
11) Prace będą wykonywane na podstawie przekazanych wniosków przez Zamawiającego,
12) Odbiór wniosków w siedzibie Zamawiającego lub w sposób uzgodniony,
13) Każde opracowanie zawiera:
a) część tekstową i graficzną projektu decyzji,
b) wyniki analizy funkcji i cech zabudowy,
c) załącznik graficzny.
4. Wymagana wizja lokalna przed sporządzeniem projektów decyzji o WZ.
5. Terminy wykonania:
a) WZ: 20 dni od otrzymania kompletnego wniosku,
b) UICP: 10 dni od otrzymania kompletnego wniosku, korekty po uwagach organów: 7 dni od ostatniej opinii, nowe decyzje w wyniku uchylenia błędnych decyzji – 10 dni od wniosku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie ze względu na brak ofert.
2025-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi