Zakup cysterny do wody pitnej oraz mobilnej stacji uzdatniania wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

Gmina Krzyż Wielkopolski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00621395
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00621395/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-28 19:03
Lokalizacja
Krzyż Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5d634824-767a-4ec6-a544-696a9fe73003
Identyfikator
7632101118
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

CysternyCysterny do transportu wodyMaszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wodyAparatura do filtrowania wodyAparatura do oczyszczania wody

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00621395 z dnia 2025-12-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup cysterny do wody pitnej oraz mobilnej stacji uzdatniania wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzyż Wielkopolski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791081

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 14

1.5.2.) Miejscowość: Krzyż Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-761

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@krzyz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.krzyz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/krzyz_wielkopolski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup cysterny do wody pitnej oraz mobilnej stacji uzdatniania wody w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d634824-767a-4ec6-a544-696a9fe73003

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00621395

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00568159

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TG.271.9.2025.NB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 436936,58 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia w zakresie tej części obejmuje dostawę cysterny do wody pitnej, wraz z rozładunkiem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych, został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34133100-9 - Cysterny

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34144212-7 - Cysterny do transportu wody

4.5.5.) Wartość części: 38562,60 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia w zakresie tej części obejmuje dostawę mobilnej stacji uzdatniania wody, wraz z rozładunkiem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia, zawierający informację o wymaganych parametrach technicznych, został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 42912300-5 - Maszyny i aparatura do filtrowania lub oczyszczania wody

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42912310-8 - Aparatura do filtrowania wody

42912330-4 - Aparatura do oczyszczania wody

4.5.5.) Wartość części: 398373,98 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty.
Zamawiający unieważnienia postępowania, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Na sfinansowanie zamówienia – w zakresie Części nr 1 – cysterna do wody pitnej - Zamawiający zamierzał przeznaczyć 60.000,00 PLN brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną, to 99 015,00 PLN brutto.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu, w zakresie części wskazanej powyżej, została złożona jedna oferta.
Oferta złożona przez IMTechnika Sp. z o.o. została odrzucona, ponieważ jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia.
Zgodnie z Rozdziałem VI Specyfikacji Warunków Zamówienia, Zamawiający określił termin wykonania zamówienia na dzień do 29 grudnia 2025 roku.
Wykonawca składając ofertę, wskazał, że „zobowiązuje się wykonać zamówienie w terminie do 15 lutego 2026 r.”

2025-12-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy