Zamówienie podobne dotyczące zadania nr 07500 „Poprawa stanu technicznego płyty pomostowej mostu Pilczyckiego Starego”
Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działają Wrocławskie Inwestycje Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Ofiar Oświęcimskich 36, 50-059 Wrocław na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00625433
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00625433/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-12-30 08:37
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-127ecff9-4d0e-4160-a9ff-a042f6a22428
- Identyfikator
- 8971731383
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00625433 z dnia 2025-12-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zamówienie podobne dotyczące zadania nr 07500 „Poprawa stanu technicznego płyty pomostowej mostu Pilczyckiego Starego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działają Wrocławskie Inwestycje Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Ofiar Oświęcimskich 36, 50-059 Wrocław na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020568529
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ofiar Oświęcimskich 36
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-059
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wi.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi.html
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zamówienie podobne dotyczące zadania nr 07500 „Poprawa stanu technicznego płyty pomostowej mostu Pilczyckiego Starego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-127ecff9-4d0e-4160-a9ff-a042f6a22428
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00625433
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Udzielenie zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, może nastąpić gdy:
1) zamówienie podobne jest udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego,
2) przedmiotem zamówienia podstawowego były roboty budowlane lub usługi,
3) zamówienie podobne musi zostać udzielone wykonawcy zamówienia podstawowego,
4) zamówienie podobne było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego,
5) zamówienie podobne jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego,
6) całkowita wartość zamówienia podobnego została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego
7) zamawiający wskazał ewentualny zakres zamówienia podobnego oraz warunki na jakich zostanie ono udzielone.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków dalsza część uzasadnienia znajduje się w Informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/58/ZWR/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowy kładki dla pieszych i rowerów nad rzeką Ślęzą, dróg dla pieszych i dróg dla rowerów w ciągu ulicy Lotniczej we Wrocławiu w ramach zadania pn.”Poprawa stanu technicznego płyty pomostowej mostu Pilczyckiego Starego” wraz z pozyskaniem wymaganych prawem decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót budowlanych oraz pełnienie nadzoru autorskiego
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w OPZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71300000-1 - Usługi inżynieryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fasys Mosty sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7792347064
7.3.3) Ulica: Jedności Narodowej 83
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-262
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 314880,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienie wyboru trybu c.d.:Ad. 1. Zamówienie podstawowe zostało udzielone dnia 25.09.2024r., więc nie minął okres trzyletni uniemożliwiający udzielenie zamówienia podobnego.
Ad.2. Przedmiotem zamówienia podstawowego było opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ustroju nośnego mostu nad rzeką Ślęzą w ciągu ulicy Lotniczej we Wrocławiu w ramach zadania pn. „ Poprawa stanu technicznego płyty pomostowej mostu Pilczyckiego Starego” wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Ad.3. Zarówno zamówienie podstawowe zostało udzielone jak i zamówienie podobne jest udzielane temu samemu Wykonawcy – FASYS MOSTY ul. Jedności Narodowej 83, 50-262 Wrocław.
Ad. 4. Zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu niegraniczonego ZP/32/TP/2024, a Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu podstawowym nr 2024/BZP 00437030/01 z dnia 2024-07-30 przewidział udzielenie zamówień podobnych.
Ad. 5. Zamówienie podobne polega na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień co zamówienie podstawowe i jest z nim zgodne, jako że zakresem zamówienia podstawowego były prace projektowe takie jak: opracowanie dokumentacji projektowej w tym projektu budowlanego, projektu wykonawczego, przedmiarów robót, stwiorb, kosztorysu inwestorskiego oraz uzyskania wszystkich uzgodnień i decyzji niezbędnych do realizacji robót budowlanych.
Ad. 6. Całkowita wartość zamówienia podobnego została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego i wynosi 304 250,00 zł netto, a szacunkowa wartość niniejszego zamówienia podobnego nie przekracza tej wartości i wynosi 290 000,00 zł netto.
Ad. 7. Zamawiający wskazał zakres zamówienia podobnego oraz warunki na jakich zostanie ono udzielone w pkt. 6 IDW oraz w pkt. 7 Opisu Przedmiotu Zamówienia dla przetargu niegraniczonego ZP/32/TP/2024.
Wobec powyższego zostały spełnione wszystkie przesłanki, które umożliwiają udzielenie zamówienia podobnego.
| 2025-12-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |