„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWEJ CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W BĘDZINIE – PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ Z ZAPLECZEM W SEGMENCIE G”

POWIAT BĘDZIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00626376
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00626376/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-30 10:38
Lokalizacja
Będzin, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-600aecc3-a4e2-417d-bdfe-778bdc54592c
Identyfikator
6252431062
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

Wykonawcy

1 przyznane

BEN-BUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnościąŻory, PL · lot 0
6 669 078,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00626376 z dnia 2025-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWEJ CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
I USTAWICZNEGO W BĘDZINIE – PRZEBUDOWA
I ROZBUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ Z ZAPLECZEM W SEGMENCIE G”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BĘDZIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254940

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Sączewskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Będzin

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiat.bedzin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiat.bedzin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://powiat-bedzin.logintrade.net/zapytania_email,209117,70d10bf1d5a4d0ba2ec87755c52708ff.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„MODERNIZACJA BAZY SPORTOWEJ CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO
I USTAWICZNEGO W BĘDZINIE – PRZEBUDOWA
I ROZBUDOWA SALI GIMNASTYCZNEJ Z ZAPLECZEM W SEGMENCIE G”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-600aecc3-a4e2-417d-bdfe-778bdc54592c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00626376

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00008685/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja bazy sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – przebudowa oraz rozbudowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem w segmencie G

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00422715

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje między innymi:
1. Przebudowę oraz rozbudowę segmentu G budynku szkoły mieszczącego salę gimnastyczną z zapleczem.
2. Przebudowę placu, chodników i dojść do budynku z budową schodów zewnętrznych oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych.
3. Przebudowę zewnętrznych instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej od strony południowej budynku.
4. Przebudowa i rozbudowa sali gimnastycznej z zapleczem – segment G polega na:
- przebudowie sali gimnastycznej o pow. ok. 282 m2, istniejącego zaplecza o pow. ok. 60 m2 oraz korytarza o pow. ok. 121 m2,
- rozbudowie o pow. ok. 356 m2.
W ramach przebudowy do wykonania między innymi takie roboty jak:
- remont ścian i sufitów,
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
- zamurowanie części otworów okiennych i drzwiowych,
- przekucia i zamurowania w ścianach istniejących,
- wykonanie podłogi sportowej,
- wykonanie instalacji sanitarnych: centralnego ogrzewania, wodnej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej,
- wykonanie instalacji elektrycznych, niskoprądowych, nagłaśniających,
- zakup i montaż wyposażenia sali w urządzenia sportowe,
- remont studni doświetlających pomieszczenia piwnicy pod segmentem G,
- innych robót towarzyszących.
W ramach rozbudowy do wykonania między innymi takie roboty jak:
- dobudowa do segmentu G parterowych pomieszczeń zaplecza sali gimnastycznej,
- dobudowa dwukondygnacyjnej części, w której w przyziemiu będą pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, nad którymi będzie zlokalizowana widownia sali gimnastycznej,
- inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.
Rozbudowa obejmuje budowę wraz z montażem stolarki, okładzin ściennych i podłogowych i instalacji oraz zakup i montaż wyposażenia.
Pomieszczenia zaplecza to pokój trenerski, szatnie, pomieszczenia sanitarne, sauna.
Przebudowa placu, chodników i dojść do budynku z budową schodów zewnętrznych oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowa zewnętrznych instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej od strony południowej budynku - roboty prowadzone w otoczeniu segmentu F i G.
Wykonawca uzyska wszystkie wymagane przepisami prawa dane i dokumenty wyjściowe, warunki techniczne, decyzje, opinie niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu umowy.
Wykonawca dla części robót objętych pozwoleniem na budowę jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
Prace budowlane prowadzone będą na terenie czynnej placówki i muszą być tak zorganizowane, aby nie zagrażały bezpieczeństwu uczniów i nie powodowały utrudnień w działalności placówki. Należy przewidzieć przerwę w wykonywanych pracach budowlanych podczas trwania egzaminów.
W trakcie prowadzenia robót budowlanych, na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będą prowadzone roboty związane z modernizacją pracowni zawodowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, projektowane postanowienia umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6286899,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7724692,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6669078,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BEN-BUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 380703649

7.3.4) Miejscowość: Żory

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6669078,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30
2025-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane