modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik

GMINA GNOJNIK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00626414
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00626414/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-12-30 10:41
Lokalizacja
Gnojnik, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9fa738ae-cdcd-480b-add0-010501051e43
Identyfikator
8691186447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneLampy i oprawy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoWykonywanie badańUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00626414 z dnia 2025-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GNOJNIK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660683

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 363

1.5.2.) Miejscowość: Gnojnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-864

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gnojnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gnojnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl (https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f346d5c6-e570-4aae-88e4-cb872f5d179a)

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9fa738ae-cdcd-480b-add0-010501051e43

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00626414

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00216386/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00491745

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIiD.271.16.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik – część 1:
Zakres prac do wykonania:
1. Demontaż istniejących opraw oświetleniowych i montaż w ich miejsce nowych opraw energooszczędnych LED w komplecie z nowymi przewodami zasilającymi, nowymi zabezpieczeniami i nowymi urządzeniami automatyki sterującej oświetleniem.
2. Przeprowadzenie badań, prób i pomiarów.
3. Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 10 do SWZ.

modernizacja infrastruktury oświetleniowej na obszarze Gminy Gnojnik – część 2:
Zakres prac do wykonania:
1. Demontaż istniejących opraw oświetleniowych i montaż w ich miejsce nowych opraw energooszczędnych LED w komplecie z nowymi przewodami zasilającymi, nowymi zabezpieczeniami i nowymi urządzeniami automatyki sterującej oświetleniem.
2. Przeprowadzenie badań, prób i pomiarów.
3. Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
Lokalizacja opraw do wymiany w ramach cz. 2 znajduje się na terenie Gminy Gnojnik. Dokładna lokalizacja zostanie wskazana przez Zamawiającego przy rozpoczęciu realizacji.
Oprawy muszą spełniać wymagania określone w zał. nr 11 – plik „WYMAGANIA OPRAW TNT”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 11 do SWZ.


W związku z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Wykonawca oświadcza, iż zaoferowany przedmiot zamówienia jest zgodny z wymaganiami Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Edycja dziewiąta "Rozświetlamy Polskę", w szczególności posiada wszystkie wymagane certyfikaty i gwarantuje poprawę efektywności energetycznej przez obniżenie energochłonności oświetlenia, o którym mowa w art. 3 pkt 22 i w art. 18 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385, z późn. zm.), poprzez redukcję mocy opraw świetlnych o co najmniej 50%.

Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji projekt wykonawczy.

Wykonawca w ramach dokumentacji powykonawczej musi dołączyć audyt potwierdzający redukcję mocy wymienionych opraw świetlnych o minimum 50 %.

Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu i wartości zamówienia (zmiany ilości opraw), na etapie podpisywania umowy, o nie więcej niż 30 %.
Ilość opraw zleconych w ramach niniejszego zamówienia będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków finansowych.
Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia.
W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy będzie się należeć wynagrodzenie wg cen jednostkowych z kosztorysu ofertowego.
W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji na warunkach określonych w niniejszej SWZ wraz z załącznikami ( m.in. projekt umowy, dokumentacja techniczna)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

71355200-3 - Wykonywanie badań

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęły 3 oferty, które przewyższają
kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający
nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając na względzie
powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest zasadne i konieczne.
2025-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane