Świadczenie usług noclegowych w apartamentach na potrzeby Opery Wrocławskiej

OPERA WROCŁAWSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00626894
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00626894/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-30 11:27
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afbe7815-0488-429c-8023-b54beae0ae0f
Identyfikator
8960005526
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie krótkoterminowego wynajmu umeblowanych miejsc noclegowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00626894 z dnia 2025-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług noclegowych w apartamentach na potrzeby Opery Wrocławskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OPERA WROCŁAWSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000278942

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Świdnicka 35

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-066

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@opera.wroclaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://opera.wroclaw.pl/1/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://opera-wroclaw.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług noclegowych w apartamentach na potrzeby Opery Wrocławskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afbe7815-0488-429c-8023-b54beae0ae0f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00626894

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00067182/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usług noclegowych na potrzeby Opery Wrocławskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00574551

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/PN/14/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług noclegowych w apartamentach na potrzeby Opery Wrocławskiej

4.5.3.) Główny kod CPV: 55250000-7 - Usługi w zakresie krótkoterminowego wynajmu umeblowanych miejsc noclegowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) w związku z art. art. 255 pkt. 4) ustawy Pzp, tj. ze względu na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty (oferty z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia jak również z uwagi na to, wobec wystąpienia przypadku, o którym mowa w art. 248 ust. 3, zostały złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie lub koszcie.
Przed upływem terminu otwarcia ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wskazując, że dysonuje kwotą 150.000 zł. Wartość oferty najkorzystniejszej (oferta z najniższą ceną spośród ofert niepodlegających odrzuceniu) przewyższa wskazaną wyżej kwotę. Ponadto do postępowania zostały złożone dwie oferty z takim samym bilansem ceny i innych kryteriów oceny oferty, w szczególności obie oferty zawierały taką samą cenę. Wobec powyższego Zamawiający wezwał, zgodnie z art. 248 ust. 3 ustawy Pzp do złożenia ofert dodatkowych, zawierających nową cenę. W wyznaczonym terminie Wykonawcy nie złożyli ofert dodatkowych wobec czego należy przyjąć, że wartość oferty obu wykonawców jest tożsama z wartością ofert podstawowych. Powyższe również skutkuje zaistnieniem przesłanki do unieważnienia postępowania.
2025-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi