„Zakup paliwa do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk na 2026 rok.”

Gmina Zagnańsk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00627323
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00627323/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-12-30 12:08
Lokalizacja
Zagnańsk, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bfbb6bb5-fdea-4134-8916-cf53821d3462
Identyfikator
9591671296
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowyBenzyna bezołowiowa

Wykonawcy

1 przyznane

CIEŚLAK I ŚWIERCZ SPÓŁKA JAWNAZagnańsk, PL · lot 0
337 520 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00627323 z dnia 2025-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup paliwa do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk na 2026 rok.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zagnańsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010866

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spacerowa 8

1.5.2.) Miejscowość: Zagnańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-050

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 413001322

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zagnansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagnansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zagnansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup paliwa do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk na 2026 rok.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bfbb6bb5-fdea-4134-8916-cf53821d3462

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00627323

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00036462/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 „Zakup paliwa do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk na 2026 rok”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00559211

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZ. 271.1.23.2025.PZZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 295268,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania jest „Zakup paliwa do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk na 2026 rok”.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny (t. j. uzależniony od potrzeb), bezgotówkowy zakup paliw płynnych do samochodów, sprzętu silnikowego, sprzętu mechanicznego, urządzeń technicznych oraz przystosowanych do przechowywania paliwa pojemników (np. kanistrów), stanowiących własność Gminy Zagnańsk oraz jednostek budżetowych z terenu gminy Zagnańsk w 2026 roku, realizowany w formie tankowań na stacji paliw Wykonawcy na terenie RP.
1.2. Zamówienie obejmuje następujące rodzaje i szacunkowe ilości paliw:
1) oleju napędowego ON – 54 000 litrów
2) benzyny bezołowiowej PB 95 – 4 000 litrów
1.3. Ostateczna ilość zakupionego paliwa i materiałów będzie wynikać z realizacji zamówienia do końca czasu trwania umowy, wg aktualnych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia bądź zwiększenia ilości zamówienia w zależności od potrzeb. Strony ustalają, że podane w pkt. 1.2 ilości paliwa są ilościami planowanymi do wykorzystania w 2026 r., mogą ulec zmianie o maksymalnie 20 % i nie może być to podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy.
1.4. Każdorazowa sprzedaż paliwa będzie dokonywana wg cen obowiązujących na stacji paliw w dniu dokonania zakupu z zastosowaniem stałego upustu podanego przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
1.5. Zamawiający wymaga, aby tankowanie pojazdów samochodowych odbywało się:
- we wszystkie dni tygodnia, zgodnie z potrzebami zamawiającego, na wskazanych przez Wykonawcę stacjach paliwowych zlokalizowanych w odległości nie większej niż 10 km od siedziby zamawiającego tj. Zagnańsk, ul. Spacerowa 8 (połączenie drogowe mierzone za pomocą sygnału GPS).
- w nagłych przypadkach w miarę potrzeb tankowanie pojazdów gminnych oraz jednostek budżetowych musi być zapewniona na stacjach Firmy na terenie RP w formie bezgotówkowej.
Dalszy ciąg w rozdziale III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 337520,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 337520,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 337520,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Cieślak i Świercz Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 528131791

7.3.3) Ulica: ul. Turystyczna 10A

7.3.4) Miejscowość: Zagnańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 26-050

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 337520,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2026-12-31
2025-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy