Świadczenie usługi opieki autorskiej nad oprogramowaniem i bazami danych dziedzinowych systemów informatycznych wykorzystywanych przez Gminę Długołęka

Gmina Długołęka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00629311
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00629311/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-12-30 15:27
Lokalizacja
Długołęka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e3f090d9-faec-4434-b835-f714f8894dd6
Identyfikator
9111102754
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Dostawcy usług aplikacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

NEFENI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
217 745,87 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00629311 z dnia 2025-12-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi opieki autorskiej nad oprogramowaniem i bazami danych dziedzinowych systemów informatycznych wykorzystywanych przez Gminę Długołęka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12

1.5.2.) Miejscowość: Długołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.wojnarowska@gmina.dlugoleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi opieki autorskiej nad oprogramowaniem i bazami danych dziedzinowych systemów informatycznych wykorzystywanych przez Gminę Długołęka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3f090d9-faec-4434-b835-f714f8894dd6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00629311

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-12-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00043985/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.29 Świadczenie usługi opieki autorskiej nad oprogramowaniem i bazami danych dziedzinowych systemów informatycznych wykorzystywanych przez Gminę Długołęka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00602948

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi opieki autorskiej nad oprogramowaniem i bazami danych dziedzinowych systemów informatycznych wykorzystywanych przez Gminę Długołęka.
1)Jednolity przedmiot zamówienia - Opieka autorska obejmuje całość oprogramowania, które stanowi integralny system
2)Wyłączność praw autorskich
3)Zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości działania
4)Specjalistyczna wiedza i know-how
5)Efektywność i odpowiedzialność
Ze względu na powyższe okoliczności zamówienie na opiekę autorską nad oprogramowaniem nie może zostać udzielone innemu wykonawcy.Takie działanie byłoby sprzeczne z zasadą zapewnienia ciągłości i bezpieczeństwa jednostki, oraz zgodności z przepisami prawa autorskiego.Usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych.Firma NEFENI Sp.z o.o. jest właścicielem praw autorskich do oprogramowania dziedzinowego i obecnie sprawuje opiekę nad systemem.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.76.2025.AW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie opieki autorskiej i wsparcia w zakresie użytkowanego przez Zamawiającego Oprogramowania, na podstawie udzielonej wcześniej przez Wykonawcę licencji na czas nieoznaczony.
2. Na Oprogramowanie, o którym mowa w ust. 3, składają się:
1) System EZD PROTON;
2) Biuletyn Informacji Publicznej;
3) System Podatki i Opłaty Lokalne WyDra;
4) System Finansowo-Księgowy FoKa Pro wraz z modułem Rozliczenia VAT;
5) Środki Trwałe;
6) System Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta;
7) Konsultacje Społeczne;
8) Biuletyn Informacji Publicznej – archiwum;
9) Koncesje Alkoholowe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72416000-9 - Dostawcy usług aplikacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Nefeni Sp. z .o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7792230149

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 217745,87 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-01-01 do 2027-12-31
2025-12-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi